Skip to main content

RD frakciju bloks „Vienotība”: „zupas virtuvēs” šmaucās, kur paliek ietaupītā nauda?

Bloka „Vienotība” deputāti Rīgas domē saņēmuši iedzīvotāju sūdzības par nekvalitatīvu ēdienu un nepietiekamu ēdiena apjomu, ko pasniedz pilnsabiedrība „Rīgas virtuve”, kurai Rīgas dome uzticējusi sniegt ēdināšanas pakalpojumu sešās vietās Rīgā, lai paēdinātu Rīgas maznodrošinātos.

Iedzīvotāji sūdzas, ka viņiem izsniegts nepietiekošs daudzums zupas, tikai 500 grami trīs personām, lai gan līgumā noteikts, ka zupas apjomam jābūt ne mazāk kā 750 gramu.

Arī zupas kvalitāte nav atbilstoša, jo zupas biezumam jābūt vidēji 30% (atkarībā no zupas veida), bet klientiem izsniegtajā porcijā bijuši vien 10% biezumu.

Bloka „Vienotība” deputāti pieprasa domes vadībai novērst šādus pārkāpumus un sniegt skaidrojumu sabiedrībai, kur palikusi uz maznodrošināto personu rēķina ietaupītā nauda.

Jau ziņots, ka RD 2011. gadā uzsāka īstenot jaunu projektu „Ēdiena piegāde un izdalīšana personām, kuras saņem atbalstu Sociālās drošības tīkla stratēģijas ietvaros labklājības un veselības jomā”, kuram Rīgas pilsētas pašvaldības budžetā ieplānoti 914 000 latu.

Tolaik opozīcijas deputāti aicināja mazturīgo iedzīvotāju ēdināšanas nodrošināšanai pieaicināt nevalstiskās organizācijas, ar ilgstošu pieredzi šāda pakalpojuma sniegšanā, tomēr domes vadība no tā attiecās.

Papildus informācija:
Olafs Pulks, mob. 29450254
Juris Viņķelis, mob. 29243996

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu