Skip to main content

RD opozīcija: dome izklaidēsies pāri saviem līdzekļiem

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē (RD) pārstāvēto partiju „Jaunais laiks” (JL) un „Pilsoniskā savienība” (PS) deputāti ir sašutuši cik bezrūpīgi un neapdomīgi tiek šķērdēti Rīgas pašvaldības budžeta līdzekļi un iepriekšējo gadu laikā uzkrātais.

Šobrīd plānotais Rīgas domes 2011. gada budžeta deficīts ir 52 036 501 latu jeb 13.01%. Nākamā gada sākumā pašvaldības budžetā uzkrāto līdzekļu apjoms būs vairāk kā 46 miljoni latu, bet gada beigās, pēc dārgām Ziemassvētku eglītes kampaņām un lielām lustēm pie Jāņu ugunskuriem krastmalā, budžeta līdzekļu atlikums būs vien 40 tūkstoši latu.

Opozīcija jau norādījusi, ka nākamajā gadā Rīgas pašvaldība gatavo „izpriecu budžetu”, izklaidei plāno tērēt 19,4 miljonus latu.

Valdošais SC-LPP/LC bloks turpina pārvaldīt pašvaldību un tās finanšu līdzekļus „buldozera cienīgi” – izklaidējoties, investējot neskaidrās mārketinga akcijās un „megaprojektos”.

Nākamā gada beigās pašvaldības naudas līdzekļu atlikums nespēs segt pat tos izdevumus, kas vajadzīgi uzņemto saistību izpildei.

Tā vietā, lai piesaistītu Eiropas struktūrfondu līdzekļus N. Ušakovs izvēlas uzņemties papildus kredītsaistības un vēl palielināt RD budžeta deficītu, kā tas ir ar Dienvidu tilta 3. kārtas būvniecībai nepieciešamo finansējumu, jo aizņemties pašvaldības naudu ir daudz vieglāk.

Šādā situācijā Rīgas pilsētas pašvaldības finanšu patstāvība būs būtiski ierobežota, jo pašvaldības iespējas finansēt iespējamo deficītu kļūs tiešā veidā atkarīgas no valsts noteiktajiem aizņemšanās limitiem un Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes lēmumiem.

Opozīcijas deputāti uzskata, ka Rīgā trūkst laba saimnieka, kas atbildīgi un tālredzīgi plānotu darbu, sadzīvi un turpmāko pilsētas attīstību.

Dalies ar ziņu