Skip to main content

RD opozīcija: gaisa piesārņojums būtiski kaitē cilvēka veselībai

RD frakciju bloka „Vienotība” deputāti ir sašutuši par RD vadības vienaldzīgo attieksmi gaisa piesārņojuma mazināšanai Rīgas pilsētā.

„Tikai tādēļ, ka visbiežāk veselības problēmas rīdziniekiem var rasties ilgtermiņā, kad ar gaisa piesārņojumu to neviens vairs nesaista, tikai tādēļ, Rīgas dome izvēlas neko nedarīt” skaidro deputāts Māris Puriņš.

Gaisa piesārņojuma kaitīgā ietekme uz cilvēka veselību ir pierādīta, tieši tādēļ Eiropas komisijas noteikusi normas, kuras nedrīkst pārsniegt, lai ietekme uz cilvēka organismu nekļūtu kritiska, norāda opozīcijas deputāti.

Veselības inspekcijas mājas lapā pieejamā informācija apliecina, ka gaisa piesārņojumam ilgstoši iedarbojoties, samazinās cilvēka fiziskās darba spējas, arvien biežāki kļūst ārsta apmeklējumi, pieaug ātrās medicīniskās palīdzības sniegto pakalpojumu biežums un nepieciešamība ārstēties slimnīcās. Ir pierādījumi, ka gaisa piesārņojums iedarbojas arī uz sirds – asinsvadu sistēmu, radot diezgan ievērojamu iedzīvotāju dzīves ilguma samazināšanos. Būtiski, ka dažas populācijas grupas gaisa piesārņojuma ietekmi izjūt ievērojami vairāk nekā pārējās, t.i., kuras ir jutīgākas, vai arī uz kurām bez atmosfēras gaisa piesārņojuma papildu iedarbojas piesārņojums darba vidē.

Pavasarī atklājās ne tikai tas, ka Rīgas pilsētai nav stratēģijas vides jautājumu sakārtošanā, bet arī tas, ka ar vides jautājumu risināšanu nodarbojas vairāki domes departamenti, bet vienotas stratēģijas nav.

Domes vadība solīja aktīvi rīkoties – izstrādāt rīcības plānu gaisa piesārņojuma mazināšanai, jūnija sākumā Rīgas dome šādu plānu apstiprināja, tomēr veicamie pasākumi gaisa kvalitātes uzlabošanai palikuši uz papīra.

Jau ziņots, ka opozīcijas deputāti norāda, ka RD vadība, neraugoties uz augsto piesārņojumu, nav izstrādājusi vides politiku 2010. – 2015. gadam. Gaisa piesārņojuma normu gada laikā drīkst pārsniegt ne vairāk kā 30 dienas. 2010. gadā, divās Rīgā esošajās gaisa monitoringa stacijās, šī norma pārsniegta gandrīz divas reizes.

Papildus informācija:
Māris Puriņš, tel.nr. 26486000

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko,
Partijas JL Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu