Skip to main content

RD opozīcija: lēmums par sabiedriskā transporta biļešu samazināšanu jāpieņem nekavējoties

Rīgas domes (RD) opozīcijas partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) un „Jaunais laiks” (JL) deputāti atbalsta RD priekšsēdētāja ideju atgriezties pie sabiedriskā transporta biļešu cenas iepriekšējā līmenī – pie 40 santīmiem.

Partijas „Pilsoniskā savienība” un „Jaunais laiks” RD deputāti, atsaucoties uz Rīgas mēra publiskajiem paziņojumiem par iespējamo sabiedriskā transporta biļešu cenu samazināšanu, ir iesnieguši RD Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijai vēstuli ar aicinājumu nekavējoties lemt par biļešu cenu samazināšanu sabiedriskajam transportam, kā arī ir nosūtījuši vēstuli Nilam Ušakovam ar aicinājumu veikt nepieciešamās darbības sabiedriskā transporta biļešu cenas tūlītējai samazināšanai.

Opozīcijas deputāti uzskata, ka administratīvās izmaksas bija jāsamazina jau sen un Rīgas mēra izteikumam, ka līdz 1.septembrim „tik ātri” nesanāks lemt par šo jautājumu, nav pamata. Uz pašvaldības uzņēmuma „Rīgas satiksme” nesaimniecisko rīcību un neieinteresētību darboties iedzīvotāju interesēs opozīcija norādījusi jau vairākkārt.

Kā deputātiem 24.05.2010. RD opozīcijas partiju frakciju kopīgajā sēdē stāstīja RP SIA „Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens: līdz 4.jūnijam būs gatavs 2009.gadā pasūtītais funkcionālais RP SIA „Rīgas satiksme” audits, kas ilgst jau gadu un kurš pēc viņa sacītā acīmredzot atklās iespējamo funkciju dublēšanos un pienākumu pārklāšanos, kas uzņēmumā pastāv jau kopš 2003. gada.

Jāatgādina, ka 2003. gadā tika apvienots autobusu parks „Tālava”, autobusu parks „Imanta”, Tramvaju un trolejbusu pārvalde un Rīgas domes autobāze. Par spīti tam, ka acīmredzamā funkciju dublēšanās ir zināma jau tagad, pirms audita pabeigšanas, joprojām nav samazināts L. Bemhena vietnieku skaits, kurš joprojām ir 13 vietnieki, bet gluži pretēji – palielināts kopējais vadošo administratīvo personu skaits. Tādēļ RD opozīcija uzskata, ka administratīvās izmaksas un biļešu cenas jāsamazina nekavējoties.

 

Dalies ar ziņu