Skip to main content

RD opozīcija pieprasa nekavējoties ziņot par gaisa piesārņojuma līmeni Rīgā

Politisko partiju apvienības VIENOTĪBA bloka Rīgas domes deputāti pieprasa nekavējoties sasaukt Mājokļu un vides komitejas sēdi, lai saņemtu informāciju par gaisa kvalitātes noteikumu neievērošanu, kā rezultātā Rīgai var nākties maksāt soda naudu vairāk kā pusmiljona eiro apmērā. Ņemot vērā publiskajā telpā izskanējušo informāciju par konstatētajiem gaisa kvalitātes noteikumu pārkāpumiem, deputāti nosūtījuši pieprasījumu komitejas vadītājam Vjačeslavam Stepaņenko nekavējoties sasaukt Mājokļu un vides komitejas sēdi, iekļaujot darba kārtībā ziņojumu par situāciju Rīgas pilsētā, kas izveidojusies saistībā ar gaisa piesārņojumu.

Deputāti pieprasījuši informāciju par plānotajiem pasākumiem gaisa kvalitātes uzlabošanā un par nepieciešamo finansējumu, norādot kādiem mērķiem un kādā apjomā tas nepieciešams, kā arī ziņot par plānoto darbu izpildes laika grafiku un pēdējā laikā jau paveiktajiem darbiem.

„Nav izprotama Stepaņenko kunga vienaldzīgā attieksme šajā jautājumā, komitejas vadītājs, kura pārraudzībā ir šī joma nav ne informējis deputātus par situāciju, ne arī iesniedzis priekšlikumus jautājuma risināšanai”, informē deputāts Māris Puriņš.

Finansējuma trūkums nevar būt attaisnojums tam, lai gaisa kvalitāte Rīgā netiktu nodrošināta. Mēs labi zinām, ka Rīgas domes vadība nepieciešamības gadījumā var atrast miljonus pašvaldības makā un ļoti īsā laikā, ja vien ir vēlēšanās, skaidro RD opozīcija.

Eiropas Komisija jau pagājušā gada janvārī nosūtījusi brīdinājuma vēstuli par cieto daļiņu pārsniegumiem Rīgā.

Dalies ar ziņu