Skip to main content

RD opozīcija: Rīgas pašvaldībai jākompensē izdevumi rīdziniekiem, kas saistīti ar ķīmisko vielu noplūdi Mārupītes apkārtnē

RD frakciju bloka „Vienotība” deputāti pieprasa Rīgas pašvaldībai kompensēt iedzīvotājiem radušos izdevumus saistībā ar dzeramā ūdens kvalitātes analīžu veikšanu.

RD opozīcijas deputāti nosūtījuši vēstuli RD priekšsēdētāja p.i. Andrim Amerikam (LPP/LC), kurā pieprasa kompensēt visus izdevumus no Rīgas pilsētas pašvaldības budžeta, kas iedzīvotājiem radušies ķīmisko vielu noplūdes dēļ pēc ugunsgrēka biroja ēku kompleksa "Baltais vējš" angārā, kas atrodas Rīgā, Ulmaņa gatvē 119.

Ķīmisko vielu noplūde nav notiksi iedzīvotāju vainas dēļ, tādēļ pašvaldībai ir jāsedz radušies zaudējumi, šādiem mērķiem pašvaldības budžetā paredzēta nauda gan Rezerves fondā, gan Vides fondā. Rīgas pilsētas izpilddirektora pārvaldībā ir budžeta programma vairāk kā divu miljonu latu apmērā, kas paredzēta pašvaldības teritoriju un dabas pamatņu sakopšanai, kā arī dabas stihiju un avāriju radīto seku postījumu novēršanai, norāda deputāti.

Vienlaikus pieprasīts sniegt skaidrojumu par to kādēļ iedzīvotāji nav savlaicīgi informēti par notikušo ķīmisko vielu noplūdi, jo zināms, ka vēl nākamās dienas pēcpusdienā cilvēki neko par notikušo nezināja.

Saņemtas sūdzības no iedzīvotājiem, ka 3. jūlijā zvanot uz Rīgas domes informatīvo tālruni un vaicājot par to, kas tad īsti noticis, saņemta atbilde, ka viss esot kārtībā, Rīgā nekas neesot noticis.

Vienotības bloka deputāti pieprasījuši domes vadībai informēt kāds ir iedzīvotāju informēšanas plāns ārkārtas situācijās.

Papildus informācija:
Valdis Gavars, tālr.: 25486042
Olafs Pulks, tālr.: 29450254

 

Dalies ar ziņu