Skip to main content

RD bloks „Vienotība”: reorganizācijas rezultātā pieaugs „mikriņu” biļešu cenas

RD frakciju bloka „Vienotība” deputāti uzskata, ka Rīgas pilsētas paaugstināta servisa maršrutu projekta, kas stāsies spēkā no 2012. gada 1. janvāra, ar kuru plānots aizstāt maršrutus, kas šobrīd tiek apkalpoti uz komerciāliem principiem, ieviešanas rezultātā celsies biļešu cenas.

Pilnīgi skaidrs ir vienīgi tas, ka Rīgas pašvaldības uzņēmuma „Rīgas satiksme” piedāvātā maršruta taksometru pārvadājumu reorganizācijas plāna ieviešanas rezultātā līdzšinējais pakalpojums tiks nosaukts par paaugstinātu servisa pakalpojumu, bet būtībā nekas nemainīsies, pauž deputāti.

Šodien, pēc RD deputāta Jura Viņķeļa (V) pieprasījuma Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdē skatīja maršrutu tīkla reorganizācijas plānu, tomēr opozīcijas deputāti nesaņēma atbildes uz jautājumiem.

Maršrutu tīkla reorganizācijas gaita ir neskaidra, maršrutu tīkls saglabāts iepriekšējais, neskaidri apkalpojošā operatora izvēles kritēriji, vai un kā tiks ieviests e – talons, uz šiem un citiem jautājumiem opozīcijas deputāti šodien nesaņēma atbildes.

Līdz projekta ieviešanai palikuši seši mēneši, bet skaidrības nav, informē deputāts J. Viņķelis.

Acīmredzot, pašvaldības uzņēmums „Rīgas satiksme” tiesības sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus Rīgas pilsētas maršrutu tīklā uzskata par tiesībām rīkoties neinformējot sabiedrību.

Jau 2010. gada nogalē opozīcijas deputāti uzklausīja RD Satiksmes departamenta Pasažieru pārvadājumu pārvaldes priekšnieku Vitāliju Reinbahu, kurš solīja deputātus iepazīstināt ar reorganizācijas plānu tuvākajā laikā un solīja atklātu, pārskatāmu un nesasteigtu reorganizācijas procesu.

Publiski jau izskanējis, ka līgums ar privātajiem komercpārvadātājiem beidzas 2011. gada beigās un, ka no 2012. gada tā saukto „mikriņu” biznesu varētu pārņemt Rīgas pašvaldības uzņēmums „Rīgas satiksme”. Tāpat kļuvis zināms, ka izmaiņas plānotas visā pilsētas sabiedriskā transporta sistēmā.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis, tālr.: 29243996
Olafs Pulks, tālr.: 29450254

 

Dalies ar ziņu