Skip to main content

Kristovskis tiekas ar ASV valsts sekretāri Hilariju Klintoni Demokrātiju kopienas 6.ministru konferencē

1. jūlijā Viļņā Demokrātiju kopienas 6. ministru konferences ietvaros ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis kopīgi ar pārējo Baltijas valstu ārlietu ministriem tikās ar ASV valsts sekretāri Hilariju Klintoni.

Pēc sarunas ar Latvijas ārlietu ministru Ģ. V. Kristovski ASV valsts sekretāre H.Klintone novēlēja, lai priekšā stāvošie izaicinājumi uzsāktā konstitucionālā procesa rezultātā Latvijas sabiedrībai palīdzētu sasniegt jaunu demokrātijas kvalitāti.

Pieminot 20. gadskārtu kopš tika atjaunotas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas diplomātiskās attiecības ar Amerikas Savienotajām Valstīm Baltijas valstu ārlietu ministri un ASV valsts sekretāre svinīgas ceremonijas laikā nolika ziedus pie barikāžu piemiņas vietas Viļņā.

Diskusiju panelī par pilsoniskās sabiedrības lomu demokrātisko tendenču stiprināšanā Ģ. V. Kristovskis uzsvēra, ka demokrātijas uzturēšana un attīstība ir nepārtraukts process. Ministrs uzsvēra, ka Latvija 20 neatkarības gadu laikā ir nostiprinājusi demokrātisku valsts pārvaldi. Taču nesenais Valsts prezidenta Valda Zatlera lēmums ierosināt Saeimas atlaišanu atspoguļo sabiedrības prasību padziļināt demokrātiskās vērtības Latvijā.

Ministrs atzina, ka Latvijai ir 20 gadu pozitīva demokrātijas pieredze, kas būtu piemērota ari valstīm, kuras šobrīd atrodas demokrātijas pārejas procesā. Vienlaicīgi Ģ. V. Kristovskis norādīja, ka konference notiek tikai 30 kilometrus no Baltkrievijas robežas, kur sistemātiski tiek ignorētas demokrātiskās vērtības un cilvēktiesības. Ģ. V. Kristovskis aicināja demokrātiskās valstis rast pareizos instrumentus, kas spēj mainīt autoritārus režīmus, neliekot ciest iedzīvotājiem.

Foto no tikšanās
 

 

Dalies ar ziņu