Skip to main content

Kariņš: arī enerģētikā jābūt izvēles iespējai

Eiropas Parlaments (EP) šodien, 5. jūlijā, plenārsesijā Strasbūrā atbalstīja ziņojumu “Enerģētikas infrastruktūras prioritātes 2020. gadam un pēc tam”, kura viens no galvenajiem ziņojuma sagatavotājiem jeb līdzziņotājs ir deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP).

"Patērētājiem ir izvēles iespējas pērkot ziepes un televizorus, kas nodrošina pēc iespējas zemākās cenas. Taču enerģētikā izvēles iespējas nav, jo trūkst starpsavienojumu. Ar šo ziņojumu Eiropas Parlaments skaidri pauž viedokli, ka Eiropas iedzīvotājiem ir jābūt izvēlei ne tikai pērkot ziepes, bet arī enerģētikā, izvēloties no kura piegādātāja viņš pirks elektrību vai gāzi," debatēs uzsvēra Kariņš.

Ziņojums ietver risinājumus, kā izbeigt Baltijas valstu atkarību no Krievijas gāzes piegādēm. Tas paredz Eiropas Savienības finansiālu atbalstu enerģētiskās izolētības izbeigšanai. Lai Baltijas valstis varētu pretendēt uz šo finansējumu, tām jāvienojas par kopīgu sašķidrinātās gāzes termināli.

Ziņojumā aizstāvēta vienota enerģētikas tīkla izveide Eiropā, kas nodrošinās drošu energoresursu plūsmu un izbeigs „enerģētikas salu” pastāvēšanu. Vienots ES enerģētikas tirgus palielinās ne tikai piegādes drošību, bet arī nodrošinās zemāko iespējamo cenu mūsu patērētājiem. Tas pavērs arī daudz labākas iespējas atjaunojamo energoresursu iekļaušanai enerģētikas tirgū.

Līdz ar EP balsojumu noslēdzas Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejas pusgadu ilgušais darbs pie ES enerģētikas infrastruktūras attīstības, kas kalpos kā pamats Eiropas Komisijas likumdošanas iniciatīvai.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: +371 29484828
[email protected]

 

Dalies ar ziņu