Skip to main content

Eiropas Parlaments balsos par Kariņa ziņojumu

Eiropas Parlamenta plenārsesijā Strasbūrā (EP) 5. jūlijā paredzēts balsojums par ziņojumu “Enerģētikas infrastruktūras prioritātes 2020. gadam un pēc tam”, kas ietver risinājumus, kā izbeigt Baltijas valstu enerģētisko izolētību un atkarību no Krievijas gāzes piegādēm. Viens no galvenajiem ziņojuma sagatavotājiem jeb līdzziņotājs ir deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP).

Ziņojums paredz Eiropas Savienības finansiālu atbalstu enerģētiskās izolētības izbeigšanai. Lai Baltijas valstis varētu pretendēt uz šo finansējumu, tām jāvienojas par kopīgu sašķidrinātās gāzes termināli.

Ziņojumā aizstāvēta vienota enerģētikas tīkla izveide Eiropā, kas nodrošinās drošu energoresursu plūsmu un izbeigs „enerģētikas salu” pastāvēšanu. Vienots ES enerģētikas tirgus palielinās ne tikai piegādes drošību, bet arī nodrošinās zemāko iespējamo cenu mūsu patērētājiem. Tas pavērs arī daudz labākas iespējas atjaunojamo energoresursu iekļaušanai enerģētikas tirgū.

Ziņojumā iestrādāti arī kritēriji jaunu enerģētikas infrastruktūras objektu būvniecībai: iekļaušanās kopējā tirgū, konkurences palielināšana, tirgus koncentrācijas samazināšana, tirgus likviditāte, atkarības no viena piegādātāja risināšana un enerģijas, kas ražota no atjaunojamiem energoresursiem, iekļaušana tirgū.

Līdz ar EP balsojumu noslēdzas Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejas pusgadu ilgušais darbs pie ES enerģētikas infrastruktūras attīstības, kas kalpos kā pamats Eiropas Komisijas likumdošanas iniciatīvai.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: +371 29484828
[email protected]

 

Dalies ar ziņu