Skip to main content

RD opozīcija: Rīgas pilsēta varētu ietaupīt vairāk nekā pusmiljonu latu

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē pārstāvēto partiju Jaunais laiks un „Pilsoniskā savienība” deputāti rosina atkārtoti vērtēt projektu „Ēdiena piegāde un izdalīšana personām, kuras saņem atbalstu Sociālās drošības tīkla stratēģijas ietvaros labklājības un veselības jomā” un mazturīgo iedzīvotāju ēdināšanas nodrošināšanai pieaicināt nevalstiskās organizācijas, ar ilgstošu pieredzi šāda pakalpojuma sniegšanā.

Šodien, pēc PS deputātu ierosinājuma, Sociālo jautājumu komitejas sēdē plānots atkārtoti skatīt jautājumu par ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu sociāli mazaizsargāto iedzīvotāju grupām Rīgas pilsētas pašvaldībā 2011. gadā.

Opozīcijas deputāts Dāvis Stalts (PS) konstatējis vairākas būtiskas nepilnības minētajā projektā, kas būtiski ietekmēs gan pašvaldības budžetu, gan pašus maznodrošinātos.

Deputāts D. Stalts (PS) aprēķinājis, ka izmantojot NVO līdzšinējās iestrādes, Rīgas pilsēta varētu ietaupīt vairāk kā pusmiljonu latu un pabarot krietni vairāk izsalkušo, jo NVO piedāvātā vienas ēdienreizes cena ir tikai Ls 0,55, bet pašvaldības vadība uzstāj uz līgumu, kas paredz Ls 1,20 par porciju.

NVO apliecinājušas, ka visās bezmaksas ēdināšanas vietās spētu nodrošināt iespēju ne vien ņemt ēdienu līdzi, bet arī ēst uz vietas.

Līdz šim nolikumā nav tikusi ietverta ilggadīga trūcīgo iedzīvotāju ēdināšanas pieredzes prasība, kas ietver sevī arī profesionālu sociālo darbinieku klātbūtnes nepieciešamību.

Joprojām neskaidra ir pašvaldības līdzekļu izlietošanas caurskatāmība, kā arī tas, kā tiks pārbaudīts trūcīgo personu statuss pie ēdināšanas vietām.

Deputāts D. Stalts rosinās Sociālo jautājumu komitejas deputātus lemt par jauna iepirkuma organizēšanu ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšanai Rīgas pilsētas maznodrošinātajiem iedzīvotājiem par kopējo summu Ls 312 840 apmērā.

Ņemot vērā faktu, ka joprojām nav izsludināts konkurss par plānotajiem Ls 914 000 un pēc opozīcijas uzstājīgajiem informācijas pieprasījumiem projekta virzība apstājusies, pašvaldības vadībai vēl ir iespēja parādīt, cik nozīmīgs ir ikviens rīdzinieki, nevis viens uzņēmējs, norāda domnieks.

RD plāno uzsākt jaunu projektu „Ēdiena piegāde un izdalīšana personām, kuras saņem atbalstu Sociālās drošības tīkla stratēģijas ietvaros labklājības un veselības jomā”, kuram pašvaldības nākamā gada budžetā ieplānoti 914 000 latu.

Dalies ar ziņu