Skip to main content

RD opozīcija: tukšie pašvaldības dzīvokļi ik gadu Rīgas pilsētas pašvaldībai nes zaudējumus vairāku simtu tūkstošu latu vērtībā

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē (RD) pārstāvētās partijas „Pilsoniskā savienība” deputāts Valdis Gavars uzsver, ka informācija par teju tūkstoš brīviem un neizīrētiem pašvaldības dzīvokļiem atbilst patiesībai un medijiem izplatīto paziņojumu atsaukt negrasās.

Deputāts Gavars informē, ka pērnā gada novembrī no piecpadsmit pašvaldības namu pārvaldēm tika pieprasīta informācija par Rīgas pašvaldībai piekrītošajiem dzīvokļiem, kas nav apdzīvoti un kuros ir nelikumīgi īrnieki. Apkopojot informāciju, ko ir iesūtījušas vienpadsmit namu pārvaldes, un informāciju, kas iegūta no Rīgas pilsētas iedzīvotājiem, deputāts izplatīja medijiem paziņojumu, kas liek secināt, ka pašvaldībai ir teju tūkstoš piederošu dzīvokļu, kas netiek izīrēti un rada pašvaldībai zaudējumus. „Ņemot vērā, ka līdz šim neviens šo brīvo pašvaldībai piederošo dzīvokļu uzskaiti vienkopus nav veicis, pieļauju, ka patiesībā tukšo dzīvokļu ir vairāk”.

Turklāt RD opozīcijas deputāts uzskata, ka Vjačeslavam Stepaņenko, kurš komiteju vada vairāk kā pusotru gadu, jau bija jāpārzina situācija pilnībā. Namu pārvaldes bija un ir domes pakļautībā, kuram gan vēl, ja ne Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājām bija un ir tiesības pieprasīt informāciju no namu pārvaldēm. Vai arī tas nozīmē, ka Stepaņenko kungs netieši atzīst, ka namu pārvaldes vispār nezina, kas notiek viņu pārraugāmajos objektos.

„Tas, ka komitejas vadītājs nepārzina vadītās komitejas saistītos jautājumus, rosina domāt par Stepaņenko kunga atbilstību ieņemamajam komitejas vadītāja amatam”, norāda RD opozīcija.

Atsaucoties uz RP SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” sniegto informāciju par septiņiem pašvaldības dzīvokļiem, kas netiek izīrēti, 2010. gadā pašvaldībai ir nesuši Ls 6903.63 zaudējumus. Deputāts Gavars lēš, ka kopumā tukšie un neizīrētie pašvaldības dzīvokļi ik gadu pašvaldības budžetā nes milzīgus zaudējumus.

Dalies ar ziņu