Skip to main content

Kristovskis tiekas ar vēsturnieku komisiju

 

4. februārī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar izvirzītajiem Latvijas – Krievijas vēsturnieku komisijas Latvijas puses dalībniekiem. Tikšanās mērķis bija noskaidrot, ko ministrija un ministrs personīgi varētu palīdzēt, lai šī komisija varētu pilnvērtīgi veikt savus uzdevumus.

Sarunā ārlietu ministrs uzsvēra savu atbalstu komisijas darbībai un apliecināja savu un Ārlietu ministrijas gatavību savas kompetences ietvaros palīdzēt, lai komisijas darbam būtu rezultāti.

Izvirzītais komisijas Latvijas puses vadītājs profesors Inesis Feldmanis informēja ministru, ka komisijas Latvijas puses iespējamais sastāvs jau ir skaidrs, kaut arī līdz šim Krievijas puse vēl nav darījusi zināmu ne savu komisijas sastāvu, ne vēsturnieku skaitu tajā. „Ceram, ka no Krievijas puses komisijā būs tādi vēsturnieki, kas vēsturi uztver kā zinātni,” izteica cerību komisijas Latvijas puses vadītājs. Latvijas vēsturnieki informēja ministru arī par jomām un virzieniem, kādos komisijas Latvijas puse iecerējusi strādāt. Galvenais Latvijas vēsturnieku darbības dzinulis ir cerība uz lielāku Krievijas atvērtību tās arhīvu pieejamībā.

Sarunā visi bija vienisprātis, ka komisijai jābūt akadēmiskai un neatkarīgai vēsturnieku grupai.

Foto no tikšanās


Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu minsitrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu