Skip to main content

RD opozīcija: Ušakovs maldina sabiedrību par Rīgas aci

RD frakciju bloka „Vienotība” deputāti ir sašutuši par domes priekšsēdētāja izplatīto informāciju medijiem – par to, ka tiek pieļauts, ka Rīgas satiksmes meitas uzņēmumam „Rīgas acs” būs nepieciešama pašvaldības dotācija. Tāpat domes opozīcijas deputāti aicina domes priekšsēdētāju izskaidrot, kāpēc domes sēdē apgalvoja, ka dotācija nebūs nepieciešama, taču publiskajā telpā sniedz paziņojumus, ka dotācija, iespējams, būs tomēr vajadzīga.

Opozīcijas deputāti norāda, ka publiskajā telpā izskanējusī informācija, par iespējamo dotācijas palielinājumu kapitālsabiedrībai Rīgas acs, norāda, ka domes priekšsēdētājs N. Ušakovs nelasa, kādus lēmums pieņem viņa vadītā dome un nezina, ko pats paraksta.

 

Š.g. 17. februārī, pieņemot RD lēmumu par piekrišanu RP SIA„Rīgas Satiksme” līdzdalības iegūšanai SIA „Rīgas acs”, Finanšu departaments un Pašvaldības Komercdarbības pārvalde apgalvoja, un sagatavotajā lēmumā, par ko balsoja Rīgas domes deputāti, norādīja, ka pašvaldības dotācija uzņēmumam nav un nebūs pieļaujama. „Ušakovs, kā Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētājs un projekta Rīgas acs atbalstītājs, ir maldinājis sabiedrību, jo Rīgas domes lēmumā noteikts, ka SIA „Rīgas acs” dibināšanas izdevumus un pamatkapitāla apmaksu ir plānots segt no RP SIA „Rīgas satiksme” ieņēmumiem no pārējās saimnieciskās darbības, tādējādi SIA „Rīgas acs” dibināšanai netiks izmantota ne Pašvaldības dotācija, ne ieņēmumi no sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas”, uzsver deputāts Māris Puriņš.

„Šī situācija parāda to, ka domes priekšsēdētājs patiesībā nezina, ko pieņem dome un tas viņam ir pilnīgi vienalga, viņš dara ko grib, jo viņu piesedz „balsošanas mašīna – SC‑LPP/LC bloks”, norāda opozīcijas deputāti.

Dalies ar ziņu