Skip to main content

Tieslietu ministrs aicina juridisko profesiju pārstāvjus plašāk izglītot sabiedrību

Pirmdien, 7. martā, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs atzinīgi vērtē notāru iniciatīvu kārtējo Notāru dienu laikā iedzīvotājiem sniegt bezmaksas juridiskās konsultācijas un aicina arī citas juridiskās profesijas sekot šādam piemēram.
Sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS februārī veiktais pētījums liecina, ka tikai 4% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka paši pietiekami labi orientējas juridiskās jautājumos. Savukārt kā galvenie iemesli paviršai attieksmei pret juridisko jautājumu sakārtošanu tiek minēti naudas un izpratnes trūkums, kā arī neziņa, kur vērsties pēc palīdzības. 52,7% aptaujāto atzinuši, ka viņiem nebūtu cilvēka ar juridiskām zināšanām, kas vajadzības gadījumā palīdzētu, neprasot par to atlīdzību.

„Šī brīža ekonomiski grūtajos apstākļos ir īpaši būtiski, ja sniedzam palīdzīgu roku līdzcilvēkiem, tajā skaitā vērtīgus padomus, kas var palīdzēt atrisināt radušos situāciju. Tāpēc aicinu arī citu juridisko profesiju pārstāvjus plašāk izglītot sabiedrību par juridiskiem jautājumiem, īpaši mazturīgos cilvēkus, kuri par šādām konsultācijām nespēj samaksāt paši,” norāda tieslietu ministrs.

Tāpat ministrs aicina iedzīvotājus pirms līgumu slēgšanas vienmēr iepazīties ar tā saturu, lai neapzināti neuzņemtos papildu saistības vai neierobežotu savas tiesības.

SKDS pētījums veikts, aptaujājot 1005 Latvijas iedzīvotājus vecuma grupā no 18 -74 gadiem.

Kā jau iepriekš ziņots, šodien un rīt notiks kārtējās Notāru dienas, kuru laikā Latvijas zvērināti notāri iedzīvotājiem sniegs bezmaksas juridiskās konsultācijas. Uz konsultācijām aicināti iedzīvotāji, kurus interesē jautājumi, kas saistīti ar laulības līgumu, mantojumu, testamentu, dāvinājumu, uzturlīgumu, bezstrīdus laulības šķiršanu, darījumiem ar nekustamo īpašumu u.c. Konsultācijas būs iespējams saņemt jebkurā no 120 Latvijas notāru birojiem laikā no plkst. 11 līdz 16.
 

Informāciju sagatavoja:
Inga Saleniece
Tieslietu ministra preses sekretāre
Tālr. 26564629
[email protected]

Dalies ar ziņu