Skip to main content

RD vieglu roku iztirgotos īpašumus pārpircēji pārdod par daudz augstāku cenu

Šobrīd Rīgas domes (RD) vadība iztirgo pašvaldības nekustamos īpašumus neatbilstoši to tirgus cenai. Tas liecina par nepieciešamību ieviest skaidrus noteikumus, kādos gadījumos īpašumus drīkst nodot izsolei un kā jānotiek to vērtēšanai. Pašreizējā kārtība vieš aizdomas, ka domes vadībai pietuvinātas personas ir ieinteresētas pašvaldības īpašumu nonākšanai spekulantu rokās. Tā secinājusi partijas VIENOTĪBA RD deputātu frakcija, atklājot, ka Rīgas domes janvārī pārdotais īpašums Vienības gatvē 13 šobrīd tiek tirgots par trīs reizes dārgāku cenu.

“Īpašuma Vienības gatvē 13 gadījums uzskatāmi parāda domes nepareizo saimniekošanu ar sev piederošajiem vērtīgajiem īpašumiem, radot aizdomas par kādai pusei izdevīgi radītu darījumu shēmu, ar kuras palīdzību nopelnīt,” norāda VIENOTĪBAS RD deputāts Valdis Gavars.

Minētajam pašvaldības īpašumam un tai piederošajai zemei 3050 kvadrātmetru platībā RD vadība, par spīti VIENOTĪBAS deputātu asajiem iebildumiem, noteica nepamatoti zemu sākotnējo izsoles cenu – 77 000 latu. Jāuzsver, ka VIENOTĪBA pēc konsultācijām ar nekustamo īpašumu tirgus ekspertiem norādīja, ka zeme šajā rajonā ir ievērojami vērtīgāka un īpašuma tirgus cenai vajadzēja būt vismaz divas reizes augstākai – 150 000 latu. Turklāt pilsētas attīstības plāns paredz šo teritoriju tuvāko gadu laikā būtiski attīstīt, tajā pārceļot gan daļu Rīgas domes struktūrvienību, gan daļu no Latvijas Universitātes fakultāšu, kas nozīmē, ka pārdotā īpašuma vērtība tikai pieaugs.

“Tomēr īpašuma izsole notika, tajā piedaloties tikai vienam pretendentam. Tagad, trīs mēnešus pēc veiktā darījuma, īpašums tiek pārdots tālāk par trīs reizes augstāku cenu – 214 000 latu, apliecinot, ka domes vadības rīcība nesusi pilsētai zaudējumus. Jau iepriekš VIENOTĪBA vērsusi uzmanību uz Ušakova vadītās koalīcijas sasteigto īpašumu tirgošanu ar mērķi lāpīt pilsētas budžetu un rast tajā papildus ieņēmumus, tomēr šādi īstermiņa risinājumi pilsētas naudas makam tikai kaitē un reāli nesuši tikai zaudējumus,” uzsver Gavars.

Ņemot vērā šo situāciju, VIENOTĪBA uzskata par nepieciešamu pārskatīt noteikumus un kārtību, kādā pašvaldības īpašumi tiek nodoti izsolei un kādos gadījumos tas ir pieļaujams. Tas ļautu izvairīties no gadījumiem, kad tirgū nonāk vērtīgi īpašumi par nepamatoti zemu cenu.

Jāatgādina, ka pašvaldība turpina atbrīvoties no sev piederošiem īpašumiem, neskatoties uz opozīcijas iebildumiem un nekustamo īpašumu tirgus ekspertu sniegtajiem atzinumiem, ka šobrīd ir labākais laiks, lai īpašumus pirktu, nevis pārdotu. Jau rīt izsolē paredzēts pārdot vairākus pašvaldībai piederošus īpašumus – ēku Grēcinieku ielā 34, Pulkveža Brieža ielā 18, kā arī Brīvības ielā 100.

Dalies ar ziņu