Skip to main content

RD „Vienotība” aicina atbrīvot Rīgas namu pārvaldnieks valdi; iespējams, uzņēmuma valde mēģināja slēpt no uzņēmuma pazudušos 250 tūkstošus latu

Rīgas domes (RD) frakcijas „Vienotība” deputāti uzskata, ka pirms gada notikušās finanšu mahinācijas uzņēmumā SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” un noziedzīgā nodarījuma novēlota atklāšana, liecina, ka uzņēmuma valde, iespējams, mēģināja slēpt notikušo noziegumu.

Frakcija atgādina, ka 247 tūkst. lati no RP SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” pazuda pirms gada, taču uzņēmuma valde pazudušo naudu no uzņēmuma kontiem pamanīja tikai tagad. „Valdei ir jāuzņemas atbildība par nepietiekošo uzraudzību un nepietiekošo kontroli uzņēmumā, kā rezultātā pazuda teju ceturtdaļmiljons”, uzsver RD frakcija „Vienotība”, norādot, ka tika lielā uzņēmumā, kāds ir Rīgas namu pārvaldnieks, nevienam maksājumam nevajadzētu notikt bez valdes locekļa paraksta.

Turklāt aizdomas rada arī fakts, ka uzņēmuma valde par nelikumīgajiem darījumiem tiesībsargājošās iestādes informēja tikai mēnesi pēc tam, kad tika konstatēts finanšu zudums, kas liecina, ka, iespējams, notikušajā bija iesaistīts arī kāds no Ušakova politiski ieceltās valdes locekļiem. Mēnesi vilcinoties, iespējams, tika mēģināts slēpt šo noziegumu. Mīklaina ir dažu valdes locekļu nomaiņa pagājušā gada nogalē. Toreiz darbu RP SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” valdē atstāja Dmitrijs Gerskins, kurš bija atbildīgs par darbinieku atlasi RNP finanšu nodaļā.

RD frakcija „Vienotība” jau martā RD Mājokļu un vides komitejā aicināja izteikt neuzticību Rīgas namu pārvaldnieka valdei, taču valdošās koalīcijas deputāti juridiski centās šo jautājumu samudžināt, lai izvairītos no neuzticības izteikšanas valdei.

„Ja no uzņēmuma pazūd rīdzinieku nauda un domes vadība nereaģē, tas rada aizdomas, ka dome vadība, iespējams, par šo nodarījumu ir zinājusi iepriekš un kopā ar Rīgas namu pārvaldnieka valdi mēģināja šo rīdzinieku naudas pazušanu noklusēt un vainīgos atstāt bez soda”, uzskata RD frakcija „Vienotība”.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis
Tālr.: 29243996

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes frakcijas "Vienotība"
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu