Skip to main content

RD „Vienotība” aicina piešķirt Barona ielai tirdzniecības ielas statusu

Partijas „Vienotība” Rīgas domes deputāti atbalsta Rīgas pilsētas uzņēmēju vēlmi Krišjāņa Barona ielu Rīgā nodēvēt par „Garāko tirdzniecības ielu Baltijā” un aicina RD vadību piešķirt šai ielai oficiālu tirdzniecības ielas statusu.

Sazinoties ar uzņēmēju Zülfükar Tosun, kurš pārstāv Barona ielas uzņēmēju intereses, deputāts Olafs Pulks noskaidroja, ka uzņēmēju vienīgais lūgums Rīgas domei ir atbalsts šīs idejas popularizēšanai, tomēr Rīgas popularizēšanas projektu īstenojošajā Rīgas Tūrisma Attīstības Birojā uzņēmēju pārstāvim atbalsts nav sniegts.

RD „Vienotība” deputātus vairs neizbrīna tas, ka RD vadība izmanto katru izdevību iztērēt pašvaldības naudu, jo regulāri prasīts finansējumu Ls 39320 apmērā tikai izpētes veikšanai, neraugoties uz to, ka uzņēmēji nemaz neprasa slēgt satiksmi Kr. Barona ielā.

RD „Vienotība” deputāti uzskata, ka gājēju ielas izveidošana Tērbatas ielā nebūtu lietderīga, tādēļ Tērbatas ielā nevajadzētu slēgt satiksmes kustību, jo tas būtiski ietekmēs apkārtējo ielu satiksmes plūsmu, kā arī sarežģīs iedzīvotāju nokļūšanu savās mājās.

Lai veicinātu gan tūristu gan rīdzinieku interesi par „Garāko tirdzniecības ielu Baltijā”, RD „Vienotība” deputāts Olafs Pulks rosinās noteikt, ka Kr.Barona ielu par gājēju ielu sestdienās un svētdienās, kad satiksmes plūsma ir mazāk intensīva. Tramvaju kustība netiktu ierobežota, jo tas veicinātu pārvietošanos gan visas Kr. Barona ielas garumā, gan tiktu izmantots, lai varētu apmeklēt Mežaparku.

Deputāts uzskata, ka Kr. Barona ielu šķērsojošās ielās transporta kustība arī nedēļas nogalēs tiktu saglabāta un kārtību šajos krustojumos regulētu luksofors. „Šāda projekta īstenošana neprasītu daudz naudas, bet veicinātu uzņēmējdarbību, piesaistītu tūristus, neradītu milzu problēmas iedzīvotājiem, kā arī veicinātu Rīgas popularitāti, vajag tikai gribēt” informē RD deputāts Olafs Pulks.

Papildus informācija:
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Rīgas domes deputātu frakciju bloka „Vienotība” referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu