Skip to main content

Test

Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē 2. augustā dalībpuses atbalstīja vienotas attīstības finanšu institūcijas izveides pamatprincipus.

Sēdē apspriestajā Finanšu ministrijas ziņojumā norādīts, ka attīstības finanšu institūcijas galvenais uzdevums būs tautsaimniecības stabilas un ilgtspējīgas attīstības veicināšana. Tā nekonkurēs ar komercbankām un nodrošinās plaša spektra finanšu pakalpojumus, atbalstu piešķirot fokusētā veidā (mērķtiecīgi un selektīvi). Sociālie partneri atbalstīja valdības priekšlikumu veikt padziļinātu juridisko un saimniecisko analīzi un nekavējoties izstrādāt rīcības plānu vienotas attīstības finanšu institūcijas izveidei, kas tiktu pabeigta 2013. gada decembrī. Vienlaikus sociālie partneri aicina izvērtēt iespēju saglabāt noteiktu valsts lomu finanšu sektorā, mazinot ārvalstu finanšu kapitāla risku ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību.

Līdztekus tam valdība un sociālie partneri apsprieda problēmas, kas saistītas ar pasažieru pārvadājumiem. Sociālie partneri aicināja valdību rast risinājumu sabiedriskā transporta pieejamības samazinājumiem, pasažieru pārvadātāju nesegtajiem zaudējumiem, valsts dotāciju samazinājumam, algu samazinājumam nozarē strādājošajiem, nelegālo pārvadājumu izplatības pieaugumam.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzsvēra, ka valdība jau uzsākusi darbu sociālo partneru aktualizēto problēmu novēršanai. Risinājumi ir rodami nozares pārvaldības centralizācijā, izveidojot pasažieru pārvadājumu administrēšanas modeli, kā arī īstenojot izmaksu kontroli. Valsts budžeta grozījumos tiks paredzēta noteikta summa zaudējumu segšanai pasažieru pārvadātājiem. Tāpat valdībā jau pieņemts likumprojekts cīņai ar nelegālo pasažieru pārvadātāju ierobežošanu, kas iesniegts Saeimā.

Sociālo partneru pārstāvji atbalstīja valdības ieceri veidot vienotu pasažieru pārvadājumu administrēšanas modeli, uzsverot, ka mērķis ir izstrādāt ilgtermiņa politiku, kas vērta uz pieejamu, kvalitatīvu un drošu transporta pakalpojumu pieejamību.

NTSP sēdes darba kārtība un sēdes materiāli pieejami šeit.

Informāciju sagatavoja
Gunta Freimane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: 67082929, 28341699
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu