Skip to main content

RD Vienotība aicina uz izmeklēšanas laiku apturēt līguma slēgšanu par pārvadājumiem mikroautobusu maršrutos Rīgā

Partijas „Vienotība” Rīgas domes deputāti vērsušies pie Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas satiksme” kapitāldaļu turētāja pārstāvja, aicinot uz izmeklēšanas laiku apturēt tā saukto mikriņu pakalpojuma līguma slēgšanu ar pilnsabiedrību SIA „Rīgas mikroautobusu satiksme”, informē RD deputāts Juris Viņķelis.

Ņemot vērā to, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs uzsācis pārbaudi par amatpersonu darbības tiesiskumu saistībā ar uzņēmumu „Rīgas satiksme” izsludinātā mikroautobusu pārvadājumu konkursa rezultātiem, kā arī to, ka plānotā pakalpojuma summa ir 25 miljoni latu bez PVN, līguma slēgšana uz izmeklēšanas laiku ir jāatliek, skaidro RD Vienotība deputāts.

Gadījumā, ja KNAB veiktās pārbaudes rezultātā, tiktu konstatēti kādi pārkāpumi un tiktu apšaubīts notikušais iepirkums, tad uzņēmumam „Rīgas satiksme” būtu jālauž noslēgtais līgums, kas, visticamāk, nozīmētu soda sankcijas un kā bieži gadās Rīgas pašvaldībā, tad par visu maksā rīdzinieki.

Lai gan jautājums par mikriņiem tiek „cilāts” jau no 2010. gada un 2012. gada janvārī bija jāstājas spēkā jaunajai mikroautobusu pārvadājumu kārtībai Rīgā, tomēr līdz 2013. gada janvārim solītās „vērienīgās sabiedriskā transporta sistēmas izmaiņas” joprojām nav ieviestas, savu nostāju pauž RD Vienotība deputāts J. Viņķelis.

RD Vienotība deputāti jau vairakkārt lūguši izskatīt Satiksmes un transporta lietu komitejā maršruta taksometru pasažieru pārvadājumu Rīgas pilsētā plānu un arī ar iepirkumu saistītos jautājumus, tomēr līdz šim SC un GKR biedri ierosinātos jautājumus vienkārši pārbalsojuši, neskatot tos pēc būtības. Šāda lēmumu pieņemšana rada augsni korupcijai un apstiprina aizdomas par vienpersonisku, iepriekš sarunātu lēmumu pieņemšanu.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis
Tālr.: 29243996

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa – Šutko, partijas „Vienotība” Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652, 67105864
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu