Skip to main content

RD „Vienotība”: Aldermane neatbalsta pāreju uz pirmsskolas izglītības programmas apguvi valsts valodā

Rīgas domes (RD) deputātu frakcijas „Vienotība” deputāti ir saņēmuši RD Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājas Eiženijas Aldermanes atteikumu tikties, lai pārrunātu, kā Rīgā varētu sekmēt pakāpenisku pāreju uz pirmsskolas izglītības programmas apguvi valsts valodā. Savā atteikumā Aldermane atrunājas ar aizņemtību un aicina šo jautājumu apspriest ar RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvjiem. „Jau otru reizi atsakot apspriest šo jautājumu, Aldermane parāda, ka viņa un Rīgas domē valdošā koalīcija neatbalsta pakāpenisku pāreju pirmsskolas izglītības apguvi valsts valodā”, norāda frakcijas Vienotība” deputāti.

Jau ziņots, ka 23.februārī RD frakcijas „Vienotība” deputāti RD Izglītības, kultūras un sporta komitejā aicināja neatbalstīt sagatavotos pirmsskolas izglītības iestāžu nolikumus, kur mācību valoda ir krievu valoda. RD opozīcijas deputāti aicināja RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta speciālistus sagatavot rīcības plānu pārejai uz pirmsskolas izglītības programmas apguvi valsts valodā, tādējādi veicot korekcijas Rīgas pirmsskolas izglītības iestāžu nolikumos.

Vienotības deputāti uzskata, ka latviešu valoda jāsāk mācīt bērniem jau pirmskolā no trīs gadu vecuma, tādējādi radot pamatu sabiedrības saliedētībai un nodrošinot jaunajai paaudzei turpmākajai dzīvei nepieciešamās valsts valodas zināšanas.

Rīgas domes frakcijas „Vienotība” deputātu rīcībā nonākusi Aldermanes vēstule RD Saskaņas centra deputātiem, kurā lūgts informēt par komitejas deputātu aizņemtību un iespējamo prombūtni. „Ar šādu vēstuli Aldermane atklāti pauž, ka nevēlas sadarboties ar Vienotības frakcijas deputātiem, jo viņiem ir pieredze, savas idejas un priekšlikumi izglītības un kultūras jomas sakārtošanai Rīgā. Saskaņas centra deputāti tiek aptaujāti, lai valdošā koalīcija domē spētu komitejā nodrošināt viņiem izdevīgu lēmumu pieņemšanu”, uzskata Vienotības deputāti.

Papildus informācija:
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes bloka "Vienotība"
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu