Skip to main content

RD „Vienotība”: Aldermanes vērtējums par moduļu tipa bērnudārziem ir sasteigts

Rīgas domes (RD) Izglītības, kultūras un sporta komitejas (Komiteja) priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (LPP/LC) publiskajā telpā ir paudusi viedokli par moduļu tipa bērnudārzu pārlieko dārdzību un nepiemērotību bērnudārzu rindas mazināšanai Rīgā. Rīgas domes frakciju bloka  „Vienotība”  deputāti uzskata, ka E. Aldermanes paustais viedoklis ir nepamatots un sasteigts.

Atsevišķos gadījumos Rīgas pašvaldībai ir iespēja lietderīgi izmantot moduļu tipa bērnudārzus. Turklāt to izmantošanas izmaksas nebūs lielākas par tiem maksājumiem, kas jāveic Rīgas nodokļu maksātājiem par, piemēram, pašvaldības bērnudārza „Austriņa” telpu izmantošanu. Šīs ēkas celtniecība, kā zināms, izmaksāja vairāk kā 4,2 miljonus latu. Vēl vairāku desmitu gadu laikā vidējās izmaksas vienam bērnudārza „Austriņa” bērnam būs tikpat lielas kā viena bērna vidējās izmaksas moduļu tipa bērnudārzā.

Deputāti piekrīt, ka tikai ar moduļu tipa bērnudārziem Rīgā nav iespējams atrisināt bērnudārzu rindu problēmu pilnībā, uz šo jautājumu jāskatās kompleksi un jāpiedāvā komplekss risinājums, skaidro „Vienotība” deputāti.

Viens no kompleksajiem risinājumiem ir „Vienotība” deputātu iesniegtais priekšlikums par pašvaldības līdzfinansējuma privātajiem bērnudārziem.

Esam gandarīti, ka mūsu priekšlikums, lai gan sākotnēji RD vadības noraidīts, bet vēlāk, nedaudz izmainot formulējumu, tomēr ņemts vērā.

Papildus informācija:
Elmārs Vēbers
Tālr.: 26335652

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Partijas „Vienotība” deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu