Skip to main content

RD „Vienotība” ārkārtas sēdē pieprasa izskatīt Rīgas kapitālsabiedrību finanšu rādītājus

Rīgas domes deputāti pieprasa sasaukt Rīgas domes (RD) ārkārtas sēdi, lai lemtu par Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību gada pārskatu un operatīvo finanšu rādītāju izskatīšanu domes komitejās, informē RD deputātu frakcijas „Vienotība” deputāts Juris Viņķelis.

Pēdējā laikā Rīgas pilsētas kapitālsabiedrības, diemžēl, sliktā nozīmē, izcēlušās ar dažādiem skandāliem. Plašākai sabiedrībai kļuva zināms, ka uzņēmuma „Rīgas nami” valde iespējams veikusi finanšu mahinācijas ar 1,2 miljoniem latu pašvaldības uzņēmuma līdzekļu. Gada sākumā uzzinājām, ka pašvaldības uzņēmumā „Rīgas namu pārvaldnieks” veiktas prettiesiskas darbības ar uzņēmuma līdzekļiem.

Šie un vēl daudzi citi notikumi liecina par to, ka pašvaldības kapitālsabiedrību darbība līdz šim nav bijusi pārskatāma un bijis pamats koruptīviem un pat noziedzīgiem darījumiem, kā rezultātā Rīgas pašvaldībai radušies ievērojami zaudējumi un iemantota slikta slava.

Mēs zinām, ka ar pašvaldībai piederošo kapitālsabiedrību gada pārskatiem var iepazīties datu bāzē Lursoft, tomēr mēs vēlamies uzdot jautājumus kapitālsabiedrību valdes locekļiem – vēlamies uzzināt reālās finanšu situācijas uzņēmumā, vai sasniegti izvirzītie mērķi un uzdevumi, vienlaikus nodrošināt atklātību, savu nostāju skaidro deputāts J. Viņķelis.

Pašvaldības kapitāla daļu turētājs kapitālsabiedrībā ir pašvaldība, tomēr šobrīd kapitālsabiedrību darbību pārrauga divi cilvēki – RD priekšsēdētājas un viņa vietnieks un domes deputāti par kapitālsabiedrībās notiekošo uzzina tikai no plašsaziņas līdzekļiem.

Par Rīgas domes ārkārtas sēdes sasaukšanu parakstījušies arī biedrības „Demokrātiskie patrioti” RD pārstāvētās frakcijas deputāti.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis
Tālr.: 29243996

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Partijas „Vienotība” deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu