Skip to main content

Pabriks: papildus finansējums nodrošina vēl 1000 jauniešu iesaisti Jaunsardzē

Jaunsargu kustības stiprināšanai šā gada valsts budžeta grozījumos tika piešķirti 105 267 lati, kas jaunajā mācību gadā papildus nodrošina vairāk nekā 1000 jauniešu apmācību.

„Krīzes gados finansējuma trūkuma dēļ Jaunsardzes kustība tika novājināta, taču prieks, ka tā pamazām atgūst jaunu elpu,” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks. „Iesaistot jauniešus Jaunsardzē, īpaši lauku reģionos, mēs viņiem sniedzam iespēju bez maksas, kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, apgūt jaunas, dzīvē noderīgas zināšanas, vienlaikus veidojot viņu vērtību sistēmu, kuras pamatā ir mīlestība pret dzimteni.”

Puse piešķirtā finansējuma ir ieguldīta Jaunsardzes attīstībā Latgalē, lai veicinātu sabiedrības integrāciju un jauniešu patriotisko audzināšanu, aicinot kļūt par jaunsargiem abu dzimumu un dažādu tautību jauniešus.

Kopš šī gada 5. oktobra jaunsargi aktīvi darbojas jau vairāk nekā 80 Latvijas novados, darbību uzsākušas arī vairākas jaunas Jaunsardzes grupas Latgalē – Ilūkstes, Lubānas, Riebiņu, Vārkavas un Zilupes novados.

Jaunas jaunsargu grupas būs arī Ērgļu, Gulbenes, Kuldīgas, Priekules un Tukuma novados.

Kopumā Jaunsardzes instruktoriem piešķirtas 12 papildu slodzes, kas nozīmē, ka vairāki esošie Jaunsardzes instruktori tagad varēs strādāt uz pilnu slodzi, bet ir piesaistīti arī jauni instruktori. Prasības šim darbam ir augstas – instruktoriem nepieciešamas gan militārās zināšanas, gan pedagoģiskā izglītība.

Jaunsardzes kustība attīstību aizsardzības ministrs A. Pabriks ir noteicis par vienu no savas darbības prioritātēm.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335045
[email protected]

Dalies ar ziņu