Skip to main content

VIENOTĪBAS Jelgavas birojā atklāta Agitas Zālītes gleznu izstāde „Ziedi”

2012. gada 15. oktobrī VIENOTĪBAS Zemgales reģionālajā atvērtajā birojā Jelgavā norisinājās mākslinieces Agitas Zālītes gleznu izstādes „Ziedi” atklāšana. 

Māksliniece ir dzimusi jelgavniece, bet šobrīd dzīvo un strādā Siguldā par Mākslu skolas "Baltais flīģelis" zīmēšanas, gleznošanas un grafikas pedagoģi. Mākslas pamatus sākusi apgūt Jelgavas kultūras nama mākslas studijā pie mākslinieka Ulda Rogas. Absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas rokdarbu nodaļu, Latvijas mākslas akadēmijas grafikas nodaļu (bakalaurs) un Latvijas mākslas akadēmijas glezniecības nodaļas Uno Daņiļevska meistarklasi (maģistrs).

Agitas Zālītes gleznu izstāde "Ziedi" ir viņas veltījums visiem skolotājiem, draugiem un skatītājiem. Nereti kāda no gleznām ir stāsts par kādu notikumu dzīvē, kurš ir ļoti dziļi saviļņojis. Gleznas ir arī mākslinieces veltījums Latvijas dabai, vasarai, rudenim, saulei. Tās ir pilnas ar dzīvesprieku, optimismu un pozitīvo strāvojumu, kas izpaužas spilgtā ekspresīvā krāsainībā.

Mākslinieces radītās ainavas un ziedi ir lakoniski, un mīļākie motīvi var atkārtoties vairākkārt. A. Zālītes gleznas raksturo smalkas gaismēnas un krāsu spēles. Bieži savos darbos māksliniece izmanto pretstatus – krāsa pret krāsu, izstrādātas detaļas un abstrakti laukumi. Tomēr noteicošais gleznās paliek krāsa.

Māksliniecei patīk gleznot laukos un pļavās atrastos ziedus, nemainīga mīlestība ir magones, ābeļziedi un ķiršu ziedi.

Izstāde būs apskatāma bez maksas līdz 15. decembrim VIENOTĪBAS Jelgavas atvērtajā birojā, Lielajā ielā 13, Jelgava. 

Foto no atklāšanas

Informāciju sagatavoja:
Madara Bērziņa
VIENOTĪBAS Jelgavas atvērtā biroja pārstāve
Tālr.: 20258565, 63024074
[email protected]

Dalies ar ziņu