Skip to main content

RD „Vienotība”: iespējams notikušas mahinācijas ar pašvaldības dzīvokļiem

Rīgas domes „Vienotība” frakcijas vadītājs Olafs Pulks šodien informēja, ka savākta informācija un pierādījumi, kas apliecina to, ka Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” apsaimniekotajās mājās vairāki pašvaldības dzīvokļi izslēgti no dzīvokļu reģistra.

Oficiāli papīros šie dzīvokļi neeksistē, bet reāli dzīvē tajos dzīvo nezināmas personas, bet komunālos maksājumus par šiem dzīvokļiem apmaksā pārējie mājas iedzīvotāji. Mums ir zināms, ka šāda situācija ir vairākās pašvaldības mājās, skaidroja O. Pulks.

Rīgas domes „Vienotība” frakcijas deputāts Valdis Gavars konstatējis, ka kādā mājā Rīgā, no sarakstiem mistiskā kārtā pazuduši četri dzīvokļi. Dokumentos uzrādīts, ka šīs divstāvu mājas koridoru platība ir 258m2, kas ir vairāk kā 40% no mājas kopējās platības, bet inventarizācijas plānā koridora platība ir tiki 173,9 m2.

„Pat vispieticīgākie aprēķini rāda, ka šajā mājā ar malkas apkuri, vidēji mēnesī komunālajos maksājumos rīdzinieki pārmaksā 70 latus”, norāda deputāts V. Gavars.

RD „Vienotība” deputāti nosūtījuši visu informāciju LR Ģenerālprokuratūrai un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, lūdzot izvērtēt situāciju un sodīt vainīgās personas par nolaidību un pašvaldības mantas izšķērdēšanu.

Šāda pašvaldības dzīvokļu norakstīšana nevar būt notikusi bez vairāku pašvaldības darbinieku ziņas, iespējams iesaistīti pat augsta līmeņa vadītāji. Rīgas namu pārvaldnieks strādā jau vairāk kā gadu, bija tikai loģiski, ja būtu veikta pašvaldības dzīvokļu inventarizācija, savu pārliecību pauž V.Gavars.

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums, kas stājies spēkā 2010. gada 1. janvārī nosaka obligāti veicamās darbības dzīvojamās mājas pārvaldīšanā, tajā skaitā „mājas lietu” vešanu. Ja likums būtu ievērots un mājām būtu izveidotas „mājas lietas”, tad fiktīvie darījumi tiktu atklāti.

O. Pulks norāda, ka apvienotās Rīgas namu pārvaldes un izveidotais „mega pārvaldnieks” ir „Saskaņas centrs” rūpals un atrodas tiešā N.Ušakova pārraudzībā.

„Lūgsim domes vadību veikt pašvaldības dzīvokļu inventarizāciju, lai novērstu iespējamās nelikumības. Nav pilnīgi nekāda attaisnojama kādēļ dažiem rīdziniekiem būtu jāpārmaksā kaut santīms un jāuztur mantkārīgi ierēdņi” pauž partijas „Vienotība” RD deputāti.

Papildus informācija:
Valdis Gavars
Tālr.: 25486042
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko,
Partijas „Vienotība” deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu