Skip to main content

RD „Vienotība”: Integrācijas kopīgais pamats ir latviešu valoda arī hokeja skolā

Rīgas domes „Vienotība” frakcijas deputāti uzskata, ka, tiem bērniem, kuri vēlas trenēties Rīgas hokeja skolā, nākotnē būs liegta iespēja izvēlēties sev vēlamo izglītības iestādi, jo, lai spētu apvienot mācības ar treniņiem, skolas gaitas būs jāuzsāk Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskolā, kurā mācības notiek krievu valodā.

Deputāti uzskata, ka uzsāktā Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskolas divu mācībvolodu programmu īstenošana vienā klasē, var tikt īstenota tikai tad, ja skola kļūst par latviešu mācībvalodas skolu.

Šobrīd uzsāktā RD vadības politika izglītības jomā faktiski nozīmē to, ka notiek latviešu bērnu integrācija krievu valodas vidē, norāda RD „Vienotība” deputāts Elmārs Vēbers.

Nacionālās identitātes un sabiedrības integrācijas politikas pamatnostādnes 2012 – 2018 gadam definē jēdzienu „sabiedrības integrācija”, tas nozīmē – visu Latvijā dzīvojošo cilvēku iekļaušana sabiedrībā, neraugoties uz viņu nacionālo piederību un pašidentifikāciju. Integrācijas kopīgais pamats ir latviešu valoda, piederības sajūta Latvijas valstij, cieņa pret Latvijas unikālo kultūrtelpu, kopīgas sociālās atmiņas veidošana. Integrācijas uzdevums ir arī veicināt imigrantu iekļaušanos sabiedrībā, piedāvājot motivējošus līdzekļus un iespējas apgūt saliedētas sabiedrības kopējos pamatus.

„To, kas nav izdevies, uzsākot referendumu par krievu valodu kā otru valsts valodu, to tagad mēģina caur sētas durvīm īstenot”
pauž deputāts Olafs Pulks.

Jau ziņots, ka Rīgas domes (RD) deputātu frakcijas „Vienotība” deputāti pieprasa uzsākt pakāpenisku pāreju uz pirmsskolas izglītības programmas apguvi valsts valodā.

„Vienotība”
deputāti uzskata, ka latviešu valoda jāsāk mācīt bērniem jau agrīnā vecumā, tādējādi nodrošinot pietiekamas valsts valodas zināšanas turpmākajā mācību procesā un sadzīvē.

Papildus informācija:
Elmārs Vēbers, tel.nr. 26335652
Olafs Pulks, tel. nr. 29450254

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko,
Partijas „Vienotība” deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

Dalies ar ziņu