Skip to main content

RD „Vienotība”: jāveido vienota pirmsskolas izglītības sistēma

Rīgas domes (RD) deputātu frakcijas „Vienotība” deputāti pieprasa atteikties no padomju okupācijas laikos izveidotās pirmsskolas izglītības sistēmas, kas sadala bērnudārzus pēc valodas pazīmes, un aicina uzsākt pakāpenisku pāreju uz pirmsskolas izglītības programmas apguvi valsts valodā.

Deputāti uzskata, ka latviešu valoda jāsāk mācīt bērniem jau pirmskolā no trīs gadu vecuma, tādējādi radot pamatu sabiedrības saliedētībai un nodrošinot jaunajai paaudzei turpmākajai dzīvei nepieciešamās valsts valodas zināšanas.

RD frakcijas „Vienotība” deputāti RD Izglītības, kultūras un sporta komitejā aicināja deputātus neatbalstīt sagatavotos pirmsskolas izglītības iestāžu nolikumus, kur mācību valoda ir krievu valoda. RD opozīcijas deputāti aicināja RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta speciālistus sagatavot rīcības plānu pārejai uz pirmsskolas izglītības programmas apguvi valsts valodā, tādējādi veicot korekcijas Rīgas pirmsskolas izglītības iestāžu nolikumos.

„Ja bērni iemācīsies latviešu valodu jau bērnībā, tad Rīgas domei un Latvijas valstij nebūs jātērē miljoni latviešu valodas kursiem”, norāda deputāti.

RD „Vienotība” deputāti nosūtījuši vēstuli LR Izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim un LR Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai ar aicinājumu rosināt izmaiņas normatīvajos aktos, kas nodrošinātu pirmsskolas izglītības programmas apguvi valsts valodā.

Papildus informācija:
Elmārs Vēbers, tel. 26335652

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes bloka "Vienotība"
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu