Skip to main content

RD Vienotība: labi, ka RD nesteidz tērēt ietaupītos 10 miljonus, tomēr izdevumi joprojām lieli

Rīgas pašvaldības budžeta izdevumi aizvien ir nesamērīgi lieli un paklusām tiek virzīti „mega” projekti ar nesamērīgi augstāk izmaksām, tādējādi šķērdējot pašvaldības budžeta līdzekļus, uzskata Rīgas domes deputātu frakcijas „Vienotība” deputāti

RD „Vienotība” deputātu iniciatīvas rezultātā novērsta pašvaldības finanšu līdzekļu izšķērdēšana vairāk kā desmit miljonu latu apmērā Rīgas pašvaldības sociālo māju būvniecības projektā Imantas 8. līnijā 1a. Rīgas domes vadība sākotnēji virzīja projektu, kuram piesaistīti privātie finanšu līdzekļi, kas bija par 10 miljoniem dārgāk par Valsts kasē pieejamo aizņēmumu.

Lai gan Rīgas domes saistību apmērs ir sasniedzis kritisko robežu un pašvaldības iespējas aizņemties papildus finanšu resursus (jaunas kredītsaistība) ir ierobežotas, tomēr paklusām joprojām tiek virzīts būvprojekta pirmsskolas izglītības iestādes (PII) Tallinas ielā izstrādei nepieciešamais finansējums, kā arī Nacionālā mākslas muzeja rekonstrukcija.

Rīgas domes deputātu frakcijas „Vienotība” deputāti šodien domes sēdē iesnieguši savus priekšlikumus Rīgas pašvaldības budžeta grozījumiem.

RD „Vienotība" deputāts Olafs Pulks rosina samazināt sabiedrisko attiecību koordinatoru skaitu, to pamatojot ar to, ka šobrīd sabiedrisko attiecību funkciju pilda departamentos pieņemtie sabiedrisko attiecību speciālisti, bet domes administrācijā šīs ir nevajadzīgi aizņemtas amata vietas.

Deputāts O. Pulks rosinājis piešķirt papildus finanšu līdzekļus Labklājības departamenta budžetā hroniski slimo pacientu gultas vietu nodrošināšanai un medikamentu iegādei, kā arī „Rīgas pieminekļu aģentūras” darbības nodrošināšanai.

Deputāts Valdis Gavars rosina neatbalstīt papildus finanšu līdzekļus Rīgas pilsētas būvvaldei un SIA „Rīgas meži”, jo līdz šim tika solīts, ka papildus finanšu līdzekļi netiks prasīti no likvidēto pašvaldības aģentūrām pārņemto funkciju izpildei.

RD „Vienotība” deputāts Ēriks Škapars rosina paredzēt finanšu līdzekļus „Zaļā veloceliņa” pabeigšanai posmā starp Dauguļu un Kantora ielām, kas līdz šim brīdim nav izdarīts.

„Situācija ir kritiska, RD budžeta deficīts joprojām ir vairāk kā 50 miljoni latu, jaunu kredītsaistību uzņemšana ir ierobežota. Rīgas budžets joprojām ir sprādzienbīstams,” skaidro RD „Vienotība” frakcijas priekšsēdētājs Olafs Pulks.

Papildus informācija:
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Partijas „Vienotība” Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

Dalies ar ziņu