Skip to main content

Palielinās vecāku nākotnes pensijas

Valdība otrdien, 3. jūlijā vienojās no nākamā gada dubultot obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas pensiju apdrošināšanai vecākiem, kuri kopj bērnu līdz pusotra gada vecumam un saņem vecāku vai bērna kopšanas pabalstu. Tādējādi palielināsies arī vecāku nākotnes pensijas kapitāls par laiku, kad kopts bērns līdz pusotra gada vecumam.

Turpmāk pensiju apdrošināšanai veiks iemaksas 20 % apmērā no 100 latiem mēnesī. Nākamgad palielinātās sociālās iemaksas paredzēts veikt par 21 953 cilvēkiem mēnesī. Pašreiz iemaksas veic no 50 latiem mēnesī.

Vecuma pensijas apmērs ir atkarīgs no cilvēka uzkrātā pensijas kapitāla, ko veido veiktās sociālās apdrošināšanas iemaksas, un pensionēšanās vecuma. Tādējādi, jo lielāks ir pensijas kapitāls, jo lielāka būs vecuma pensija. Palielinot veiktās sociālās apdrošināšanas iemaksas, palielināsies vecāku pensijas kapitāls.

Aprēķini liecina, ka šāda risinājuma ieviešanai, sākot ar 2013. gadu, papildu ik gadu no valsts pamatbudžeta nepieciešams finansējums 1,48 miljonu latu apmērā.

Iepriekšminēto paredz otrdien, 3.jūlijā, valdībā pieņemtais Labklājības ministrijas Informatīvais ziņojums Par papildu atbalstu pie pensijas par izaudzinātajiem bērniem.

Pēc informatīvā ziņojuma pieņemšanas valdībā LM izstrādās grozījumus Ministru kabineta Noteikumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no valsts pamatbudžeta un valsts sociālās apdrošināšanas speciālajiem budžetiem.

Plānots, ka lēmumu par valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu minētajai iecerei valdība pieņems 2013. gada budžeta sagatavošanas laikā.

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 67021581, 29538825
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu