Skip to main content

RD Vienotība lūgs apturēt noteikumus, kas ierobežo tiešas tikšanās ar vēlētājiem

Pieņemot lēmumu par reklāmu, izkārtņu, un citu informatīvo materiālu izvietošanas ierobežošanu, Saskaņas centrs vēlas ierobežot vienu no svarīgākajām politiskā procesa sastāvdaļām – aizliegt tiešās tikšanās ar vēlētājiem, šodien medijiem paziņoja partijas „Vienotība” Rīgas vēlēšanu saraksta līdere Sarmīte Ēlerte.

Likums dod tiesības pašvaldībai noteikt vietas, kurās nav atļauts izvietot galdus, teltis un pārvietojamās nojumes, piemēram, Brīvības pieminekļa pakājē vai uz tramvaja sliedēm, tomēr likums nav devis pašvaldībai tiesības ierobežot Rīgas iedzīvotāju Satversmē noteiktās pamatbrīvības – vārda, uzskatu un biedrošanās brīvību, brīvību no cenzūras.

Likumus Latvijas Republikā raksta Satversmē noteikto demokrātijas principu ietvarā un garā, tos nedrīkst pakļaut totalitārismam līdzīgām manipulācijām “dodiet cilvēku, pantu piemeklēsim” garā.

RD pieņemtie noteikumi nozīmē arī to, ka, piemēram, Rīgas vēsturiskajā centrā turpmāk varēs aizturēt bērnu, kurš nesīs balonu ar kādas partijas logo uz tā, skaidroja S. Ēlerte.

RD Vienotība frakcija vērsīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), kas ir pašvaldības darbu pārraugošā institūcija, aicinot VARAM vērtēt saistošo noteikumu tiesiskumu un atbilstību Latvijas Satversmei, informēja RD Vienotība frakcijas vadītājs Olafs Pulks.

„Rīga nav nedz Minska, nedz Maskava, nedz Ziemeļkoreja”, pauda Sarmīte Ēlerte.

Papildus informācija:
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
partijas „Vienotība” Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652, 67105864
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu