Skip to main content

Circene: pacientam nav dota izvēle šodien slimot vai neslimot

„Uzskatu, ka Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas izsludinātā protesta akcija – nestrādāt trīs dienas – pirmssvētku laikā ir apdraudējums pacientu interesēm,” norāda veselības ministre Ingrīda Circene.

Ministre atgādina, ka vairākus mēnešus kopā ar abu ģimenes ārstu asociāciju pārstāvjiem un sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem ir strādāts pie kvalitātes kritēriju sistēmas, diskutējot un nepārtraukti pilnveidojot to. „No savas puses esam darījuši visu iespējamo, lai maksimāli ņemtu vērā ģimenes ārstu asociāciju priekšlikumus darba organizācijai primārajā veselības aprūpē, tajā pašā laikā saglabājot kvalitātes prasības. Vēl vairāk piekāpjoties, nespēsim nodrošināt pacientam veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību,” uzsver Ingrīda Circene.

„Domāju, ka izvēlētā protesta forma sabiedrības uzmanības pievēršanai ir bezatbildīga, it īpaši pirmssvētku laikā, jo pacientiem diemžēl nav dota izvēle šodien slimot vai neslimot.

Pateicos ikvienam, kurš godprātīgi pilda saviem pacientiem dotos solījumus viņus aprūpēt, neiesaistoties populistiskās akcijās. Atkārtoti aicinu abu ģimenes ārstu asociāciju pārstāvjus uz konstruktīvu sadarbību, meklējot tālākus kopsaucējus primārās veselības aprūpes pieejamības uzlabošanai,” norāda veselības ministre.

Ingrīda Circene arī atgādina, ka 2014. gadu plānots pasludināt par Ģimenes veselības gadu, tādēļ līdz tam laikam kopīgi ar ģimenes ārstiem ir jāsagatavo Primārās veselības aprūpes stratēģija, vienlaikus meklējot tās īstenošanai nepieciešamo finansējumu.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876106, 67876008
[email protected]

Dalies ar ziņu