Skip to main content

RD „Vienotība”: par Ušakova it kā neizmanto dienesta automašīnu Rīgas dome turpina maksāt nomas un ekspluatācijas izmaksas, tāpat tiek algots šīs automašīnas šoferis

Atsaucoties uz Rīgas domes priekšsēdētāja publisko paziņojumu par to, ka Rīgas mērs dienesta vajadzībām izmanto tikai vienu dienesta automašīnu, RD frakcijas „Vienotība” aicina Ušakovu pārtraukt nomas līgumu par viņam piešķirtās dienesta automašīnas Audi A 6 nomu. Gadā šīs automašīnas noma un ekspluatācijas izdevumi sasniedz teju 20 tūkst. latus. „Ja jau šī automašīna netiek izmantota, tad nav nekādas vajadzības turēt viņu Rīgas domes garāžā. Jau gandrīz gadu nomājot šo automašīnu, Rīgas domes priekšsēdētājs apzināti šķērdē nodokļu maksātāju naudu”, norāda RD frakcija „Vienotība”, aicinot Ušakovu ietaupītos līdzekļus novirzīt bērnu vasaras nometņu organizēšanai.

Lai gan publiskajā telpā Rīgas mērs norāda, ka teju gadu vairs neizmanto viņam piešķirto dienesta automašīnu Audi A6, RD frakcijas „Vienotība” deputāti noskaidrojuši, ka automašīna joprojām atrodas Rātsnama garāžā, turklāt par tās nomu un uzturēšanu no Rīgas pilsētas budžeta joprojām tiek maksāta nauda, kas gadā ir apmēram 20 tūkst. latu. Tāpat darba attiecībās ar Rīgas pilsētas pašvaldību joprojām ir Ušakovam piešķirtās dienesta automašīnas Audi A 6 šoferis.

Jau ziņots, ka Rīgas domes priekšsēdētāja vajadzībām un Rīgas domes Finanšu un administrācijas komitejas vadītāja dienesta vajadzībām tiek nomātas divas jaunākā modeļa automašīnas – Audi A6 un Volkswagen luksus klases Multivan – un katras automašīnas nobraukums mēnesī vidēji ir trīs tūkstoši kilometri.

Kopumā Rīgas domes priekšsēdētāja un Rīgas domes komiteju vadītāju dienesta vajadzībām tiek nomātas sešas automašīnas, kuru nomai un uzturēšanai gadā no Rīgas pilsētas budžeta tērē apmēram 100 tūkst. latu. „Rīgas domes vadības tēriņi automašīnu nomai ir izšķērdīgi un lieki, tādēļ aicināsim domes priekšsēdētāju atteikties no šīm automašīnām, ietaupītos līdzekļus 100 tūkst. latu apmērā novirzot bērnu dārzu audzinātāju algu palielināšanai”, aicina RD frakcija „Vienotība”.

Papildus informācija:
Olafs Pulks, tel.nr. 29450254

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes frakcijas "Vienotība"
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu