Skip to main content

Uzticības tālruņa akcijā daudz ziņots par vardarbību

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 rīkotās akcijas „Redzi, dzirdi? Nepaliec vienaldzīgs!” laikā saņemts vairāk zvanu par iespējamu vardarbību nekā parasti.

Kopumā speciālisti saņēma 1591 zvanu un sniedza 340 psiholoģiskās konsultācijas. Akcijas laikā saņemta informācija par septiņiem potenciāli smagiem vardarbības gadījumiem, par ko uzrakstīti dienesta ziņojumi un informācija nodota speciālistiem tālākai gadījumu risināšanai. Sešos no šiem septiņiem zvaniem runāts par vardarbību pret bērnu ģimenē, vienā gadījumā – par vardarbību mācību iestādē.

VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Gruze akcijas rezultātus vērtē ļoti atzinīgi un norāda, ka zvanītāju aktivitāte bijusi salīdzinoši augsta. „Mēs aicinām ikvienu arī pēc akcijas nebaidīties ziņot par vardarbības gadījumiem. Tā ir problēma, kas nav risināma ar kampaņveidīgām metodēm, taču akcijas palīdz periodiski pievērst sabiedrības uzmanību,” saka A. Gruze.

Atgādinām, ka akcija „Redzi, dzirdi? Nepaliec vienaldzīgs!” noritēja no 10. līdz 15. aprīlim. Tās laikā bērnus, pusaudžus un pieaugušos aicināja ziņot par vardarbības gadījumiem ģimenēs, izglītības un aprūpes iestādēs u.c., kā arī saņemt psiholoģisku palīdzību un atbalstu.

Uzticības tālrunis ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona. Tālruni 116111 var sazvanīt katru darba dienu no plkst. 8:00 līdz 23:00, sestdienās no plkst. 8:00 līdz 22:00, bet svētdienās – no plkst. 10:00 līdz 22:00.

Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane
Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67021666, 26134505
[email protected]

Dalies ar ziņu