Skip to main content

RD „Vienotība” prasa atstādināt no amata nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāju D.Čivli

Atsaucoties uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju par to, ka Rīgas pilsētas pašvaldības Nodibinājuma „Rīga 2014” izdotajā brošūrā Rīgas daudzveidība tiek raksturota kā 9. maija manifestācija pie Uzvaras pieminekļa, RD frakcija „Vienotība” ir aicinājusi Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu atstādināt no amata nodibinājuma vadītāju Diānu Čivli.

Rīga ir Latvijas galvaspilsēta un Rīgas pilsēta nevar propagandēt Latvijas valstij svešus svētkus, informē deputāti.

Saskaņā ar Nodibinājuma „Rīgas 2014” statūtu 4. punktu Nodibinājuma Dibinātājs – Rīgas dome sapulcē, kurā Dibinātāju pārstāv Rīgas domes priekšsēdētājs vai viņa pilnvarota persona, ieceļ un atceļ valdes locekli, nosaka valdes locekļa atlīdzību.

Rīgas pašvaldība dibinājusi gan Nodibinājumu „Rīga 2014”, gan Nodibinājumu ”Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs”. Līdz šim nekādas atskaites par paveikto un plānoto stratēģiju mērķu sasniegšanā deputātiem nav sniegtas, lai gan to vairākkārt domes tribīnē solījusi domes vadība.

„Nav pārliecības, kādas intereses īsteno un aizstāv Rīgas pašvaldības Nodibinājumi, jo vienīgais kontrolētājs ir pats Ušakovs”, viedokli pauž RD „Vienotība” deputāti.

Jā, Rīga ir daudzveidīga, tomēr Rīgu var parādīt arī 11. novembrī, kad Rīgas pils mūrī mirdz tūkstošiem svecīšu liesmiņas”, skaidro deputāti.

Rīgas pilsētas pašvaldības 2012. gada budžeta programmā Nodibinājuma „Rīgas 2014” darbības nodrošināšanai plānoti Ls 328 895 (2011. gadā – Ls 305 791), savukārt Nodibinājuma ”Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” darbībā ik gadu Rīgas dome investē divus miljonus latu.

Papildus informācija:
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes frakcijas "Vienotība"
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu