Skip to main content

RD „Vienotība”: Rīgas dome šķērdē nodokļu maksātāju naudu, nekontrolētai komiteju vadītāju pārvadāšanai dienesta automašīnās

Rīgas domes komiteju vadītāji pārkāpj likumu, nepildot komiteju vadītāju rīcībā nodoto automašīnu maršrutu uzskaites lapas. Uz vairākkārtējiem RD frakcijas „Vienotība” deputāta pieprasījumiem uzrādīt komiteju automašīnu maršruta lapas, atbildīgās amatpersonas nespēja uzrādīt nevienu aizpildītu ceļazīmi, kas rada pamatotas aizdomas, ka Rīgas pilsētas pašvaldībā netiek pienācīgi nodrošināta patērētās degvielas uzskaite. Ik mēnesi Rīgas pilsētas pašvaldība komiteju vadītāju darba vajadzībām teju par pieciem tūkstošiem latu nomā četras automašīnas, kuru nobraukums mēnesī vidēji ir desmit tūkstoši kilometru.

Likums „Par grāmatvedību” nosaka, ka uzņēmumā, tostarp, arī pašvaldībā, ir jābūt noteiktai degvielas uzskaitei jeb autotransporta ceļazīmēm, taču jau trīs mēnešus Rīgas pilsētas pašvaldībā neviena atbildīgā persona nespēj uzrādīt Rīgas domes komiteju rīcībā nodotā autotransporta ceļazīmes. „Ne tikai deputātam, bet arī sabiedrībai būtu interesanti uzzināt, kur, piemēram, Satiksmes komitejas vadītājs katru darba dienu nobrauc vairāk kā 100 kilometrus”, norāda deputātu frakcija „Vienotība”.

RD frakcija „Vienotība” uzskata, ka Rīgas pilsētas pašvaldība šķērdē nodokļu maksātāju naudu, ik mēnesi četru komiteju vadītāju automašīnu nomai un ekspluatācijai tērējot vidēji četrus tūkstošus latu un četru dienesta automašīnu šoferu algošanai tērējot gandrīz divus tūkstošus latus. Nomāto automašīnu mēneša nobraukums ir vidēji deviņi desmit tūkstoši kilometru. „Vienas automašīnas vidējais nobraukums mēnesī ir divi tūkstoši kilometri un ņemot vērā, ka komiteju vadītājiem automašīnas tiek nodrošinātas darba vajadzībām, ir pamatotas aizdomas, ka, iespējams, komiteju vadītāji izmanto savu dienesta automašīnu arī privātām vajadzībām. Turklāt, ja neviens nespēj uzrādīt automašīnu maršrutu uzskaites lapas, tas aizdomas vēl vairāk pastiprina”, uz aizdomīgi lielo komiteju automašīnu nobraukumu norāda Vienotības deputāti.

Tuvākajā laikā pēc RD frakcijas „Vienotība” deputātu lūguma RD Revīzijas komisija uzsāks ārkārtas revīzijas pārbaudi par Rīgas domes Komiteju rīcībā nodoto automašīnu izmantošanas kārtību, maršrutu lapu aizpildīšanas un degvielas uzskaites un norakstīšanas kārtību.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis
Tālr.: 29243996

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes frakcijas "Vienotība"
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu