Skip to main content

RD „Vienotība”: Rīgas satiksme kļūdās aprēķinos par 100 tūkstošiem latu

Pastāv bažas, ka Rīgas pašvaldības uzņēmuma „Rīgas satiksme” (RS) vadība maldina sabiedrību par patiesajām izmaksām, lai nodrošinātu bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā Rīgas vispārizglītojošo skolu 5. – 12. klašu skolēniem, informē Rīgas domes (RD) frakcijas „Vienotība” deputāti.

Telefonsarunā frakcijai uzņēmuma „Rīgas satiksme” pārstāvis skaidroja, ka aprēķinātā summa Ls 3,168 miljoni latu, galvenokārt, veidojas no uzņēmuma negūtajiem ieņēmumiem un plānotā pasažieru skaita pieauguma. Esot zināms, ka aktīvo lietotāju skaits šobrīd ir 25 tūkstoši bērnu un plānotais pasažieru skaita pieaugums lēšams apmēram 30% apmērā.

Ne Satiksmes un transporta lietu komitejas, ne Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdē, ne Rīgas domes sēdē netika sniegta informācija par detalizētākiem izdevumu aprēķiniem.

RD „Vienotība” deputātu rīcībā nonākusi informācija, ka patiesībā Rīgas sabiedrisko transportu aktīvi izmanto daudz lielāks skaits vispārizglītojošo skolu skolēni. Deputāti noskaidrojuši, ka no 5. līdz 12. klasei vispārizglītojošo skolās Rīgā mācās 41 567 skolēnu.

Deputāti pamanījuši, ka RS vēstulē, kas adresēta Vadimam Baraņņikam (SC) redzams, ka nodrošinot bezmaksas braukšanu skolēniem RS izdevumi būs 3,168 miljoni gadā. Izrēķinot šo summu pa mēnešiem un aprēķinot 2012. gadā nepieciešamo summu atlikušajiem četriem mēnešiem iznāk 1,056 miljoni latu, bet „Rīgas satiksme” pieprasīja 1,16 miljonus. Iegūtā starpība ir apmēram 100 tūkstošu latu apmērā.

„Lai gan Ušakovs mums pārmet neprasmi rēķināt, tomēr tieši viņam vajadzīgs kalkulators, pie tam tāds, kurš neuzrēķina procentus” savu nostāju pauž RD „Vienotība” deputāti.

RD „Vienotība” deputāti atgādina, ka uzņēmumam „Rīgas satiksme” ir līgums ar SIA „Rīgas karte”, kas nodrošina e-talona ieviešanu, apkalpošanu un uzturēšanu, RS ir iegūstama precīza informācija par veikto validāciju un izsniegto e-talonu skaitu.

Papildus informācija:
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko,
Partijas „Vienotība” Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu