Skip to main content

RD „Vienotība”: SC deputātiem interešu konflikts, Rīgas satiksme maksā, lai tie balsotu labvēlīgi

Rīgas domes (RD) frakciju bloka „Vienotība” deputāti uzskata, ka Saskaņas centrs” un LPP/LC deputāti Irina Vinnika, Maksims Tolstojs, Nikolajs Zaharovs un Andris Bērziņš nonākuši interešu konfliktā, jo vienlaicīgi darbojas gan uzņēmuma „Rīgas satiksme” valdē, gan arī Satiksmes un transporta lietu komitejā, kura ir sabiedriskā transporta attīstību pārraugošā institūcija Rīgas pašvaldībā.

Saskaņā ar likumu par „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 22. pants nosaka Valsts amatpersonu uzvedības (ētikas) noteikumus, kas nosaka to, ka valsts amatpersona atsakās no tās amata pienākumu veikšanas vai valsts amatpersonas amata savienošanas visos gadījumos, kad ētisku apsvērumu dēļ varētu tikt apšaubīta tās darbības objektivitāte un neitralitāte.

RS valdē ievēlētie deputāti vairāk aizstāvējuši uzņēmuma, kurā strādā, nevis Rīgas iedzīvotāju intereses. Satiksmes un transporta lietu komitejā šie deputāti balsojuši gan par dotācijas palielināšanu „Rīgas satiksme”, gan sabiedriskā transporta lietošanas noteikumiem.

Saskaņā ar likumu „Par pašvaldībām” komitejas loceklim jāatturas no piedalīšanās lēmuma projekta sagatavošanā un lēmuma pieņemšanā, ja lēmums skar šā komitejas locekļa personiskās intereses.

„Vienotība” deputāti norāda, ka Rīgas iedzīvotāji sagaida no deputātiem rīcību, kura rīdzinieku intereses uzskatītu par prioritārām nevis otrādi.

Saskaņā ar likumu par „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” par zināmiem interešu konfliktiem nekavējoties jāziņo institūcijas vadītājam vai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, tādēļ deputāts Olafs Pulks nosūtīs vēstuli KNAB un Rīgas domes priekšsēdētājam.

RD priekšsēdētāja Nila Ušakova vadības stils – politizēt uzņēmumu valdes un sapludināt lēmējvaras un izpildvaras institūcijas, novedis pie kārtējā „kraha”, skaidro opozīcijas deputāti.

Papildus informācija:
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

Ziņu sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Partijas „Vienotība” deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu