Skip to main content

RD „Vienotība”: Ušakovs baidās sabiedrībai atklāt RP SIA „Rīgas satiksme” patieso finansiālo situāciju

RD frakcijas „Vienotība” deputāti informē, ka Rīgas domes vadības un RP SIA „Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētāja Leona Bemhena apgalvojumi, ka RD opozīcija izplata baumas par iespējamu RP SIA „Rīgas satiksme” maksātnespēju, ir apmelojoši un nepatiesi.

Frakcijas „Vienotība” deputāti par finanšu situāciju „Rīgas satiksmē” sabiedrību informē, balstoties uz faktiem, kas ietverti viņiem pieejamos dokumentos.

Jau ziņots, ka 14.02.2012. RD Satiksmes un transporta lietu komitejā tika skatīts RP SIA „Rīgas satiksme” budžets. Asas diskusijas izvērtās par 2012 gada budžetā ieplānotajiem zaudējumiem 12.7 milj. latu apmērā, kas nopietni var ietekmēt sabiedrības maksātspēju, kā arī – sabiedrisko transportu Rīgas pilsētā.

RP SIA „Rīgas satiksme” savā paskaidrojumā deputātiem raksta: „ja negatīvais process ar nepietiekamo finansējumu sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai, kad netiek piešķirts finansējums no valsts budžeta un arī Rīgas domes budžeta pilnā apjomā, turpināsies arī 2012.gadā, tad Sabiedrībai draud maksātnespēja..”.

Par to, ka RP SIA „Rīgas satiksme” varētu draudēt maksātnespēja, ja nepieciešamie finanšu līdzekļi netiks piešķirti pilnā apjomā, TV 3 ziņu sižetā š. g. 14. februārī apgalvoja arī RP SIA „Rīgas satiksme” finanšu direktore Tamāra Dāvidsone.

„Iespējams, Ušakova kungs maldina sabiedrību par Rīgas satiksmes patieso finansiālo stāvokli, jo jau pēc gada būs pašvaldību vēlēšanas, kurās viņam jāparādās kā labajam tēlam”, norāda frakcijas „Vienotība” deputāti.

Turklāt domes vadības izteikumi, ka domes opozīcija izplata baumas par iespējamu RP SIA „Rīgas satiksme” maksātnespēju, norāda uz to, ka ne Ušakovs, ne Bemhens nelasa dokumentus, kurus paši apstiprina un paraksta.

Pielikumā: RP SIA „Rīgas satiksme”  2012. gada budžets.

Papildus informācija:
Olafs Pulks, tālr.: 29450254
Juris Viņķelis, tālr.: 29243996

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes bloka "Vienotība"
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu