Skip to main content

RD „Vienotība”: Ušakovs melo. RD opozīcija nav rosinājusi atcelt bezmaksas braukšanu pensionāriem

RD frakciju bloka „Vienotība” deputāti norāda, ka Rīgas domes priekšsēdētāja medijiem izplatītais paziņojums par opozīcijas priekšlikumu atcelt bezmaksas braukšanu nestrādājošiem pensionāriem Rīgas sabiedriskajā transportā, ir nepatiess. Partijas „Vienotība” darba grupā tuvākajā laikā tiks izvērtēta iespēja piešķirt bezmaksas braukšanu Rīgas sabiedriskajā transportā visiem rīdziniekiem vai vismaz daudzbērnu ģimenēm.

Vienotības deputāti RD Satiksmes un transporta lietu komitejā, skatot RP SIA „Rīgas satiksme” 2012. gada budžetu, norādīja, ka par nestrādājošu pensionāru pārvadāšanu Rīgas sabiedriskajā transportā maksā ne tikai Rīgas pilsētas pašvaldība, bet arī – katrs strādājošais rīdzinieks. „Mēs nekad neesam bijuši pret bezmaksas braukšanas atcelšanu pensionāriem. Mēs nevēlamies pretnostatīt pensionārus un daudzbērnu ģimenes, kā to dara Rīgas mērs. Vienotība ir par taisnīgu risinājumu”, uzsver deputāts Juris Viņķelis.

Tāpat deputāti norāda, ka Rīgai nesamērīgi dārgi izmaksā e-talona lietošana, katra e – talona validēšana sabiedriskajā transportā maksā 8.2 santīmus, tas nozīmē, ka par katru nestrādājošu pensionāru, kurš transportā validē savu biļeti, šo naudu iekasē no citiem sabiedriskā transporta lietotājiem.

Katrs strādājošais rīdzinieks, kurš sabiedrisko transportu neizmanto vispār, ar saviem nodokļiem Rīgas satiksmes uzturēšanai ik gadu maksā Ls 140, taču tie rīdzinieki, kas izmanto sabiedrisko transportu, papildus Ls 140 maksā arī par katru braucienu transportā. „Ja katrs strādājošs rīdzinieks par sabiedriskā transporta uzturēšanu Rīgā Ls 140 vietā maksātu Ls 200, tad sabiedrisko transportu Rīgā varētu nodrošināt ne tikai daudzbērnu ģimenēm un pensionāriem, bet visiem rīdziniekiem”, izrēķinājuši frakciju bloka „Vienotība” deputāti.

Rīgas pilsētas pašvaldības dotācija Rīgas satiksmei 2012. gadā ir teju sešdesmit miljoni latu, taču ieņēmumi tiek plānoti gandrīz divreiz mazāki, proti, 32.3 milj. lati. „Rīgas satiksmes budžets ir necaurskatāms, kas apgrūtina izsekot, kā patiesībā uzņēmums tērē tam piešķirtos līdzekļus”, norāda bloka „Vienotība” deputāti, uzsverot, ka būtu tikai godīgi, ja Rīgas pilsētas pašvaldība uzņemtos atbildību ja ne par visiem rīdziniekiem, tad – vismaz par daudzbērnu ģimenēm, ļaujot bez maksas braukt Rīgas sabiedriskajā transportā.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis
Tālr.: 29243996

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes bloka "Vienotība"
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu