Skip to main content

Veselības ministres trīs ēnas iepazīst ne tikai valdības, bet arī Saeimas darbu

Šodien, 15. februārī, Junior Achievement – Latvija rīkotās Ēnu dienas ietvaros veselības ministres Ingrīdas Circenes darbu vēroja 3 ēnas – Linda Circene, Anete Ļaksa un Mārtiņš Gulbis.

Lai jauniešiem būtu priekšstats par ministres darba specifiku, jaunieši kopā ar ministri piedalījās valdības seminārā par Eiropas Savienības fondu 2014. – 2020. g. plānošanas periodu un darba grupas sēdē par ģimenes ārstu darba kvalitātes kritērijiem. Ministres ēnām bija iespēja iepazīt ne tikai valdības darbu, apmeklējot Ministru kabinetu, bet arī viesoties Saeimā.

„Šodien jaunieši ar lielu interesi piedalījās visos Ēnu dienas pasākumos. Man ir patiess prieks, ka Latvijā ir tik daudz zinošu jauniešu, kuri vēlas līdzdarboties publiskajā pārvaldē un ir ieinteresēti mūsu valsts nākotnē un attīstībā,” pauž veselības ministre.

Mārtiņš patlaban studē Sarkanā Krusta medicīnas koledžā un savu turpmāko karjeru vēlās saistīts ar medicīnu. Viņš bija īpaši priecīgs ēnot veselības ministri, kura ir arī joprojām praktizējošs mediķis. „Šī bija lieliska iespēja iepazīt Veselības ministrijas, kā arī ministra darba organizāciju un saprast, kā tiek izstrādāta un īstenota sabiedrības veselības valsts politika,” atzina Mārtiņš.

Ministri ēnoja arī Saldus ģimnāzijas 11. klases skolniece Linda Circene, kurai ar ministri ir vienāds uzvārds. Skolniece atzina, ka veselības ministra darbs ir ne tikai ļoti interesants, bet arī atbildīgs. „Iepazīstoties tuvāk ar ministra amata pienākumiem, sapratu, cik sarežģīts ir darbs un cik lielu atbildību tas prasa,” atzīmēja Linda.

Jelgavas 4. vidusskolas 8. klases skolniece Anetes Ļaksa bija īpaši priecīga par iespēju Ēnu dienā iepazīt ne tikai ar izpildvaru, bet arī parlamentu. Pēc darba grupas sēdes par ģimenes ārstu darba kvalitātes kritērijiem, viņa uzsvēra, ka vēlētos turpmāko karjeru saistīt ar valsts pārvaldi.

Veselības un sociālās aprūpes sfēra arī šogad bijusi viena no pieprasītākajām jauniešu interešu jomām ēnošanā, tādēļ jaunieši, kā katru gadu, ēnoja arī mediķus gan slimnīcās, gan ambulatorajās ārstniecības iestādēs, gan arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā ne tikai Rīgā, bet arī reģionos.

Foto no ēnu dienas

Informāciju sagatavoja:
Veselības ministres preses sekretāre
Lāsma Lapinska
Tālr.: 26339264
[email protected]

Dalies ar ziņu