Skip to main content

RD „Vienotība”: vispārizglītojošo skolu skolēni ir līdzvērtīgi arodskolniekiem; sabiedriskajam transportam bez maksas ir jābūt arī arodskolniekiem

Rīt, 25. aprīlī, RD Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdē tiks grozīti RD saistošie noteikumi, kas no 1. septembra paredzēs bez maksas sabiedriskajā transportā braukt Rīgas vispārizglītojošo skolu 5. – 12. klašu skolēniem. „Tikai tuvojoties vēlēšanām Saskaņas centrs sarosījies un no jaunā mācību gada atļaus Rīgas skolēniem braukt bez maksas. Taču no pašvaldības puses nav korekti dalīt skolēnus un atsakot bezmaksas braukšanu arodskolniekiem”, norāda RD frakcija „Vienotība”.

Pēc noteikumu apstiprināšanas RD Satiksmes un transporta lietu komitejā, par jaunajiem noteikumiem būs jābalso Rīgas domes sēdē, kas visdrīzāk, notiks 15. maijā. RD „Vienotība” aicina arodskolniekus un viņu vecākus nepalikt malā un aizstāvēt arodskolnieku tiesības uz bezmaksas sabiedrisko transportu: „Jau šobrīd katrs rīdzinieks, neskatoties uz to, viņš izmanto vai neizmanto pilsētas sabiedrisko transportu, ar saviem nodokļiem Rīgas pilsētai, finansē Rīgas satiksmi. Būtu tikai godīgi, ka ikvienam bērnam, neatkarīgi no tā, kādā izglītības iestādē viņš mācās – vispārizglītojošā skolā, privātajā vidusskolā vai arodvidusskolā – piešķirt bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā”, uzskata Vienotības frakcija.

Tāpat RD frakcija „Vienotība” atgādina, ka frakcijas deputāti 2010. gadā jau rosināja piešķirt bezmaksas braukšanu Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā, taču Rīgas domes valdošā kliķe noraidīja ierosinājumu, balsojumā atturoties. „Ja 2010. gadā notiktu pašvaldību vēlēšanas, tad Rīgas skolēni bez maksas brauktu jau gandrīz divus gadus. Acīmredzot, toreiz priekšlikums mērķtiecīgi tika noraidīts, lai pirms pašvaldību vēlēšanām ar bezmaksas transporta piešķiršanu skolēniem, nodrošinātu sev pārliecinošu rīdzinieku atbalstu”, uzskata RD frakcija „Vienotība”.

Papildus informācija:
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes frakcijas "Vienotība"
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu