Skip to main content

Kalniete Eiropas Parlamentā rīko izstādi par Japānas atjaunošanu pēc zemestrīces

Otrdien, 24. aprīlī, Eiropas Parlamentā (EP) Briselē tiks atklāta foto izstāde “Solidaritāte rekonstrukcijā: gads pēc Japānas lielās zemestrīces”. Tā veltīta atbalstam un solidaritātei, ko Japāna saņēmusi no Eiropas Savienības (ES) pēc aizvadītajā gadā notikušās postošās zemestrīces. Izstādi organizē EP deputāti Sandra Kalniete (Vienotība) un Arturs Zasada (Polija) kopā ar Japānas pārstāvniecību ES. Izstādi atklās EP lielākās politiskās frakcijas Eiropas Tautas partijas prezidents Žozefs Dauls un Japānas vēstnieks ES Kožiro Šiožiri.

Kalniete: “Eiropas sniegtais atbalsts japāņu tautai bija nozīmīgs un dziļi simbolisks žests, jo apliecināja, ka eiropieši savās domās un darbos ir kopā ar viņiem šajā grūtajā pārbaudījumu stundā. Tā bija solidaritāte, ko viņi vienmēr atcerēsies un kas nav izmērāma ne naudā, ne graudā. Japānu un Eiropas Savienību šī nelaime ir vēl vairāk tuvinājusi, un es ļoti ceru, ka visdrīzākajā laikā mēs sāksim sarunas par brīvās tirdzniecības līguma noslēgšanu. Ar šo izstādi Japāna vēlas pateikties par atbalstu un parādīt Eiropai, ka Japāna ir atjaunojusi ievērojamu daļu no izpostītās infrastruktūras. Tas noticis apbrīnojami ātri." Latvijas deputāte EP uzskata, ka nākotnē ievērojami varētu uzlaboties ekonomiskā sadarbība. Tāpat Kalniete atgādina, ka Japāna sniedz atbalstu ES cīņā ar parādu krīzi, veicot iemaksas vienā izveidotajiem aizdevuma mehānismiem.

Izstādē, kas EP telpās Briselē būs apskatāma no 24. līdz 27. aprīlim, varēs aplūkot 30 fotogrāfijas. Tajās redzams, kā atjaunota Japāna pēc postošās zemestrīces, kas notika 2011. gada 11. martā. ES atvēlēja 10 miljonus palīdzības sniegšanai Japānai.

2011. gada zemestrīce ir viena piecām postošākajam zemestrīcēm Japānas vēsturē, kas radīja milzīgu cunami Japānas piekrastē. Zemestrīcē gāja bojā ap 20 tūkstoši cilvēku, radās ievērojami infrastruktūras postījumi un avārijas Japānas atomelektrostacijās, kā rezultātā apkārtējā vidē noplūda bīstama radiācija.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Spravņiks
Parlamentārais asistents
Tālr.: +32476881928
[email protected]

 

Dalies ar ziņu