Skip to main content

Reinbahs un Abramovs ir jāatbrīvo no amatiem

Rīgas domes Vienotības un Nacionālās apvienības deputāti vāks parakstus, lai sasauktu domes ārkārtas sēdi, kurā lemtu par Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora Vitālija Reinbaha un atstādinātā Centrāltirgus valdes priekšsēdētāja Anatolija Abramova atbrīvošanu no amata. Pirmdien, 20. jūnijā plkst. 13:00 Vienotības un Nacionālās apvienības deputāti pēc kopīgas abu frakciju sēdes rīkos preses konferenci.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir uzsācis kriminālprocesu saistībā ar RD Satiksmes departamenta veikto iepirkumu būvniecības jomā. Pēc publiskajā telpā izskanējušās informācijas ir aizturēts Satiksmes departamenta Būvdarbu vadības nodaļas vadītājs Uģis Broža. Kriminālprocess uzsākts par virkni noziedzīgu nodarījumu amatpersonas dienestā.

KNAB ir aizturējis arī Anatoliju Abramovu, kurš pēc KNAB pieprasījuma tika atstādināts no Centrāltirgus valdes priekšsēdētāja amata, tomēr turpināja strādāt uzņēmumā. Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs izteicās, ka Abramovs strādājot labi un uzsāktie projekti esot jāpabeidz.

RD Vienotības frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte: “Rīgas domē iedibinātajai Ušakova sistēmai raksturīgi, ka savējie un korumpanti tiek sargāti līdz pēdējai iespējai. Līdz brīdim, kad KNAB tos aizved roku dzelžos.”

Opozīcijas deputāti uzskata, ka Satiksmes departamentu nevar vadīt amatpersona, kura kā departamenta direktors ir tieši atbildīga par aizdomīgajiem iepirkumiem būvniecības jomā, par kuriem KNAB ir uzsācis kriminālprocesu, amatpersona, kurai, iespējams, joprojām ir aizdomās turamā statuss kukuļa pieprasīšanas lietā.

Vienotības un Nacionālās apvienības deputāti uzskata, ka no Centrāltirgus valdes priekšsēdētāja amata ir jāatbrīvo Anatolijs Abramovs, kurš ticis atstādināts, tomēr joprojām turpina domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam svarīgus projektus.

RD Satiksmes departamenta direktoram Vitālijam Reinbaham 2013. gadā KNAB piemēroja aizdomās turamā kriminālprocesā, kurā tiek izmeklēti ar kukuļošanu saistītie noziedzīgie nodarījumi. Neskatoties uz to 2014. gadā Vitālijs Reinbahs tika apstiprināts par Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāju, bet 2015. gadā par departamenta direktoru. 2015. gada 26. maijā Vienotības deputāti un Nacionālās apvienības deputāti jau sasauca domes ārkārtas sēdi, lai lemtu par Vitālija Reinbaha atbrīvošanu no amata. Domes vairākums, Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai deputāti, Reinbaha atbrīvošanu neatbalstīja.

Informāciju sagatavoja:
RD Vienotības deputātu frakcija

Dalies ar ziņu