Skip to main content

Rinkēvičs ar NATO spēku integrācijas vienības Latvijā vadību pārrunā gatavošanos Varšavas samitam

17. jūnijā ārlietu ministrs E. Rinkēvičs tikās ar NATO spēku integrācijas vienības (NATO Force Integration Unit) komandieri Latvijā pulkvedi Ēriku Nagli, lai pārrunātu gatavošanās gaitu NATO samitam, kas no 8. līdz 9. jūlijam norisināsies Varšavā.

E. Rinkēvičs izteica pateicību Ē. Naglim par veiksmīgo darbu pie pirmā NATO militārā štāba izveides Latvijā. Ārlietu ministrs sarunas gaitā iezīmēja Latvijas prioritātes NATO samitā Varšavā, uzsverot NATO militārās klātbūtnes stiprināšanas nozīmi, kas paredz daudznacionālu sabiedroto bruņoto spēku bataljonu nosūtīšanu uz katru no Baltijas valstīm un Poliju. E. Rinkēvičs norādīja, ka vienlaikus Latvija ir gatava sniegt visu nepieciešamo uzņemošās valsts atbalstu, lai atbalstītu starptautisko spēku klātbūtni. Kā uzskatāms piemērs kalpo Latvijas apņemšanās līdz 2018. gadam sasniegt finansējumu aizsardzībai vismaz 2% apmērā no IKP.

NATO spēku integrācijas vienību štābu izveide Latvijā, kā arī Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Bulgārijā, Rumānijā, Slovākijā un Ungārijā ir daļa no NATO pielāgošanās drošības situācijas izmaiņām Eiropā un alianses kolektīvās aizsardzības stiprināšanas pasākumiem, ieviešot 2014. gada Velsas samitā pieņemtos lēmumus. Tas ir arī viens no soļiem pastiprinātai NATO militārajai klātbūtnei mūsu reģionā. NATO spēku integrācijas vienību galvenais uzdevums ir nepieciešamības gadījumā veicināt ātru un koordinētu alianses paaugstinātas gatavības spēku izvēršanu, kā arī sniegt atbalstu kolektīvās aizsardzības plānošanā un militāru mācību koordinēšanā.

NATO spēku integrācijas vienības štābs Latvijā oficiāli tika atklāts 2015. gada 16. novembrī, un šī gada jūnijā tika sasniegtas pilnas spējas sekmīgi pildīt dotos uzdevumus.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas Komunikācijas grupa
Tālr.: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu