Skip to main content

Saeima apstiprina Līgumu par Latvijas pievienošanos OECD

Šodien, 16. jūnijā, Saeima divos lasījumos atbalstīja likumprojektu “Par 1960.gada 14.decembra Konvenciju par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju un Līgumu par Latvijas Republikas pievienošanās Konvencijas par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas nosacījumiem”.

Šī likuma pieņemšana ir noslēdzošais solis, lai Latvija kļūtu par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) 35. dalībvalsti.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, uzrunājot Saeimas deputātus, informēja par iestāšanās procesā paveikto darbu, kā arī turpmāk plānoto rīcību, lai nodrošinātu, ka Latvijas dalība organizācijā tiek maksimāli izmantota Latvijas ilgtspējīgas ekonomikas attīstībai.

Ārlietu ministrs pateicās Saeimai par atbalstu un izlēmīgu rīcību pievienošanās OECD sarunu gaitā, veicot likumu uzlabojumus saskaņā ar augstajiem OECD standartiem.

Kā ziņots, 2. jūnijā Parīzē Ministru prezidents Māris Kučinskis un OECD ģenerālsekretārs Anhels Gurija (Angel Gurría) parakstīja Līgumu par Latvijas pievienošanos OECD.

Pēc likuma stāšanās spēkā Latvija iesniegs pievienošanās rakstu Līguma depozitārijam – Francijas valdībai. Latvija kļūs par pilntiesīgu OECD dalībvalsti Līguma ratifikācijas raksta iesniegšanas dienā.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas Komunikācijas grupa
Tālr.: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu