Skip to main content

Reirs: ikviens nodokļos samaksātais eiro stiprina mūsu valsts drošību un neatkarību

Ceturtdien, 30. aprīlī, finanšu ministrs Jānis Reirs piedalījās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Lielo nodokļu maksātāju svinīgajā apbalvošanas ceremonijā. Uzrunājot klātesošos uzņēmējus, ministrs norādīja, ka ikviens nodokļos samaksātais eiro ceļ mūsu valsts drošību un neatkarību, veicina sociālo labklājību, nodrošina izglītību mūsu bērniem un pensijas mūsu vecākiem.

“Ikviens nodokļos samaksātais eiro ir ieguldījums mūsu valsts nākotnē – tas stiprina valsts drošību un neatkarību, veicina sociālo labklājību, nodrošina izglītību mūsu bērniem un pensijas mūsu vecākiem,” pārliecināts finanšu ministrs Jānis Reirs.

Kā norādīja ministrs, šobrīd izaugsme visā Eiropā, tostarp arī Latvijā, ir kļuvusi lēnāka. Tomēr mūsu uzņēmēji ir pierādījuši, ka arī šādos apstākļos spēj pielāgoties dažādiem izaicinājumiem, rast jaunus risinājumus un turpināt uzrādīt ļoti labus rezultātus.

“Esmu lepns, ka mums ir tik daudz uzņēmēju, kuriem varam uzticēties un kurus varam godināt kā stabilus un godprātīgus nodokļu maksātājus. Šie uzņēmēji ir kā paraugs citiem nodokļu maksātājiem, kas apliecina, ka ar godprātīgu darbu var panākt ļoti daudz,” klātesošajiem norādīja J.Reirs.

Ministrs vienmēr uzsvēris, ka nodokļu maksātājiem ir nepieciešams kvalitatīvs serviss, kā arī uz klientu un sadarbību vērsta pieeja. Šajā jomā VID nepārtraukti pilnveidojas, ieviešot arvien jaunus pakalpojumus savu klientu ērtībām. Tomēr ministrs aicināja uzņēmēju pārstāvjus būt aktīviem, sniedzot priekšlikumus vēl veiksmīgākas sadarbības veicināšanai.

Kopumā 30. aprīlī VID nosūtījis pateicības par veiksmīgo sadarbību un augsto nodokļu saistību izpildi 2394 nodokļu maksātājiem, no kuriem 1891 nodokļu maksātāji pateicību saņēma atkārtoti, bet 503 nodokļu maksātāji – pirmo reizi. Tās izsūtītas ar VID elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) starpniecību. Līdz 2016. gada 1. maijam šiem uzņēmumiem nav paredzēts veikt nodokļu kontroles pasākumus.

Informāciju sagatavoja:
Maija Straupmane
Komunikācijas departamenta direktora vietniece
Tālr. (+371) 67083938
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu