Skip to main content

Reirs: Latvija ir viena no retajām valstīm, kas spēj piedāvāt stabilizācijas budžetu

Latvija šī budžeta pieņemšanas laikā ir viena no tām retajām valstīm, kas spēj piedāvāt stabilizācijas budžetu, šodien pirms 2011. gada budžeta projekta nodošanas Saeimas komisijām sacīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs.

Divus gadus pēc krīzes pasaulē daudzas Eiropas valstis runā par krīžu budžetiem. "Ir krīze Īrijā, Ungārijā, krīzes budžets Spānijā, Portugālē. Tiek gatavoti krīzes budžeti Lielbritānijā, Francijā, Vācijā, piecu gadu garumā. Latvijai ir izdevies piedāvāt stabilizācijas budžetu. Par to arī liels paldies Ministru kabinetam un komandai, kas strādāja pie šī budžeta," uzsvēra Reirs.

Komisijas priekšsēdētājs vērsa uzmanību uz to, ka premjeram Valdim Dombrovskim šī budžeta radīšanas laikā ir izveidojusies iespēja veidot budžetu komandā. "Ja mēs skatāmies, kā tika veidoti iepriekšējie budžeti, tad ministri vairāk vai mazāk bija savu lēņu pārstāvji, kuri aizstāvēja savas intereses," teica Reirs, norādot, ka šajā budžetā bijis vērojams tieši komandas darbs un bijis jūtams, ka ministri strādā kā komanda un domā vairāk par kopbudžetu un par visas valsts interesēm.

“Šī budžeta mērķis ir nostiprināt to, lai Latvija varētu sabalansēt savus izdevumus un ieņēmumus un vairs nedzīvotu uz parāda. Līdz šim trīs gadu konsolidācijas periodā no 2008. līdz 2010.gadam mūsu valsts izdevumi tikuši samazināti apmēram par 1,2 miljardiem latu un ieņēmumi ar konsolidācijas pasākumiem palielināti par 633 miljoniem latu,” norādīja Reirs.

Komisijas priekšsēdētājs arī norādīja – ja visus iepriekšējos gadus sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību bija domstarpību un vienošanās protokols, tad šī gada budžetā ir vienošanās un domstarpību protokols. "Tas ir pirmo reizi šāda budžeta noslēgšanas vēsturē. Tas arī liecina par to, ka Ministru prezidenta komanda strādāja ļoti labi un arī spēja vienoties ar vienu no galvenajiem sociālajiem partneriem."

Ļoti svarīgs aspekts esot arī tas, ka nākamā gada budžetā ir piedāvāts līdz šim lielākais līdzmaksājums Eiropas fondu apguvē un finansiālās palīdzības apguvē. "Tas ir vairāk nekā miljards latu," norādīja Reirs.

Saeima šodien ārkārtas sēdē nolēma nodot izskatīšanai parlamenta komisijām 2011. gada valsts budžeta likumprojektu un to pavadošo likumprojektu paketi.
 

Dalies ar ziņu