Skip to main content

Repše: eksports uzrāda stabilu pieaugumu

„Ārējam pieprasījumam atjaunojoties un pieaugot uzņēmēju konkurētspējai, eksports uzrāda stabilu pieaugumu jau sesto mēnesi pēc kārtas,” atzīst finanšu ministrs Einars Repše un norāda: „2010. gada aprīlī, salīdzinot ar 2009. gada aprīli, eksports pieauga par 33,4%.” Eksporta samazinājums aprīlī tika novērots tikai atsevišķās preču kategorijās – graudaugu kultūru, trikotāžas apģērbu un farmācijas produktu eksportā.

Aprīlī turpināja būtiski uzlaboties koksnes un tās izstrādājumu eksports, uzrādot 78% kāpumu pret iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi. Tāpat lielu kāpumu aprīlī uzrādīja arī minerālproduktu grupa, kurā ietilpst arī elektroenerģijas eksports. Elektroenerģijas eksporta apjomi turpināja palielināties un, salīdzinot ar iepriekšējā gada aprīli, pieauga gandrīz divas reizes.

Strauji atkopusies arī metālapstrādes nozare, dzelzs un tērauda izstrādājumiem pieaugot par 92% pret iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi. Jau vairāk kā pusgadu aptuveni trešdaļa no dzelzs un tērauda izstrādājumiem tiek eksportēta uz Āfrikas valstīm, bet pēdējos mēnešos eksports pieaug arī uz Eiropas valstīm.

Imports aprīlī jau otro mēnesi pēc kārtas, pēc pusotra gada krituma perioda, uzrāda kāpumu salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, pieaugot par 12,1%. Pieaugums vērojams lielākajā daļā importa preču grupu segmentā. Lielākoties tas ir izskaidrojams ar eksporta atgūšanos, kā rezultātā eksportētājiem rodas nepieciešamība pēc lielāka izejvielu daudzuma ražošanas palielināšanai.

Informācijas sagatavotājs:
Aleksis Jarockis
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietnieks
Tālr. 67083994
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu