Skip to main content

Rīgas Domes opozīcija: Aldermane neatbilst ieņemamajam amatam

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas Domē (RD) pārstāvēto partiju „Jaunais laiks” (JL) un „Pilsoniskā savienība” (PS) deputāti uzskata, ka Izglītības, kultūras un sporta komitejas (Komiteja) priekšsēdētāja Eiženija. Aldermane neatbilst ieņemamajam amatam.

Vakar, 10. jūnijā, Komitejas sēdē pozīcijas deputāti neatbalstīja finansējuma piešķiršanu Latvijas Okupācijas muzeja biedrības projektam. Atteikuma iemesli izskanēja ļoti nepārliecinoši un vispārīgi, izskatās, ka jautājums tiek politizēts, neraugoties uz mēra publiskajiem solījumiem atbalstīt Latvijas Okupācijas muzeju.

PS un JL deputāti uzskata, ka nespēja pieņemt lēmumu par Okupācijas muzeja projektu liecina par Komitejas priekšsēdētājas neprasmi organizēt darbu un pozīcijas deputātu negatavošanos Komitejas sēdēm.

Deputāti ir sašutuši, ka Aldermane jau gadu vada šo Komiteju, tomēr joprojām nav definēti Komitejas priekšsēdētājas mērķi un darbības virzieni. Aldermanes vadības stils ir augstprātīgs, arogants, nekoleģiāls un nepieļauj deputātu diskusijas Komitejas sēdēs.

RD 9. jūnija ārkārtas sēdē, kad tika lemts par Rīgas Komercģimnāzijas (RKĢ) likteni, atklājās, ka Komitejas priekšsēdētāja maldinājusi RKĢ vadību, skolēnus un viņu vecākus, solot, ka visi RKĢ skolēni tiks uzņemti 2. ģimnāzijā bez īpašas atlases. Arī skaitļi un fakti, kurus debatēs minēja Aldermane, liek šaubīties par to patiesumu, jo publiski tika minēti vieni, bet JL un PS frakciju kopējā sēdē Aldermane deputātiem nosauca pavisam citus skaitļus.

Fakts, ka pozīcijas deputāti atteicās pat uzklausīt RKĢ vadību, skolēnus un viņu vecākus, norāda uz galējo cinismu un aroganto attieksmi, ar kādu šobrīd strādā RD pozīcija un Komitejas priekšsēdētāja Aldermane.

Šie ir tikai daži no jautājumiem, kas uzskatāmi liecina par Aldermanes profesionalitātes trūkumu un cinismu. Izglītības sfērā nevar strādāt cilvēks, kurš neieklausās un neuzklausa, norāda PS un JL deputāti.

Dalies ar ziņu